Yataktaki Sperm Lekesi Nasıl Çıkar ?

Sperm Lekesi ; beklemedik şekilde yatağa bulaşan sperm, kuruduğunda temizlenmesi zor inatçı bir leke haline gelir. Bu durumun üstesinden gelmek isteyen bir çok İnternet kullanıcısı Google üzerinden ” yataktaki sperm lekesi nasıl çıkar ” sorusuna cevap arıyor.

Bu makalede yatak üzerinde kuruyarak leke haline gelmiş sperm lekesi nasıl çıkar öğrenebilir, bir an önce uygulamaya başlayarak sperm lekelerinden kurtulabilirsiniz.

Sperm Lekesi Nasıl Çıkar ?

Yataktaki Sperm Lekesi Nasıl Çıkar ?
Yataktaki Sperm Lekesi Nasıl Çıkar ?

Kumaş, kıyafet veya yatağa bulaşan sperm lekesini çıkartmak için hızlı müdahale edilmesi önemlidir. Eğer bekleyip kurumadan lekeye müdahale edilirse kesin çözüme kısa sürede ulaşılır. Beklemiş sperm lekeleri daha inatçı olduğu için sirke, limon, oksijenli su, leke çıkarıcı veya deterjan ile müdahale etmek gerekir.

Sperm döküldüğü anda tespit edilirse sırasıyla aşağıda belirtilen 4 adım izlenmelidir.

  • Sperm kuru bir peçete ile toplanır.
  • Hafif nemli bir bez ile lekenin üzeri silinir.
  • Leke üzerine az deterjan dökülerek yuvarlak hakaretler ile uygulanır.
  • Son olarak nemli bir bez ile silinerek kumaş kurumaya bırakılır.

Sperm bulaşan kıyafetleri soğuk su altında az deterjan ile yıkayıp duruladıktan sonra makinede yıkamak üzre kirli sepetine koyabilirsiniz.

Yataktaki Sperm Lekesi Nasıl Çıkar ?

Yatak üzerine fark edilmeden dökülen sperm, bekledikçe kurur ve inatçı bir leke haline gelir. Sperm lekelerinden kurtulmak için deterjan veya sirke ve limon gibi doğal leke çözücüleri kullanabilirsiniz.

  • Limon yarım olarak kesilerek leke üzerinde hafifçe yuvarlak hakaretler ile uygulanır.
  • Su içine sirke eklenerek bez yardımı ile tekrar leke üzerine setrt ve yuvarlak hakaretler ile uygulanır.
  • Leke üzerine çamaşır deterjanı dökülerek hafif nemli bir bez ile leke üzerine tekrar uygulanır.
  • Son olarak temiz hafif nemli bir bez ile yatak son kez silinerek kurumaya bırakılır.
  • Eğer leke yukarıdaki uygulamalar sonrası çıkmadıysa, son olarak leke üzerine çamaşır sodası dökülerek 5 dakika bekletilebilir ve temiz nemli bir bez ile silindikten sonra kurumaya bırakılır.

Püf Noktalar Ve Dikkat Edilmesi Gerekenler !

Sperm lekesi, beklediği ve kuruduğu zaman daha zor bir leke haline gelir. Lekeyi önceden tespit ederek kısa sürede müdahale etmek kesin çözüme ulaşmanız için etkili bir durumdur.

Yatakta, uzun süre bekledikten sonra kuruyan ve kalıcı leke haline gelen bölümlere çamaşır sodası ile müdahale ederek kesin çözüme ulaşabilirsiniz.

Yatak üzerinde yapacağınız uygulamalarda leke üzerine direkt olarak su dökmeyin. Bunun yerine nemli bir bez kullanarak yatağın geç kurumasını engelleyebilirsiniz.

2 Yorum

  1. Funda