no comments

Yapışkanla Fare Nasıl Yakalanır ?

Yapışkanla fare nasıl yakalanır sorusu gündeminiz deyse doğru adrestesiniz. Bu makalede evde gezinen farelerden fare yapışkanı kullanarak nasıl kurtulabileceğinizi detaylı şekilde anlatıyoruz.

Hemen aşağıda bulunan video izleyerek, yapışkanla farenin nasıl yakalandığını inceleyebilirsiniz. Fareyi hızlı şekilde yakalamanıza yardımcı olacak tüyolar için okumaya devam edebilirsiniz.

Yapışkanla Fare Nasıl Yakalanır ?

Yapışkanla Fare Nasıl Yakalanır ?

Yapışkanla Fare Nasıl Yakalanır ?
Yapışkanla Fare Nasıl Yakalanır ?

Yapıştırıcı kullanarak fareyi kısa sürede nasıl yakalayabiliriz sorusunu ziyaretçilerimiz den çokça duyuyoruz. Yapışkanı hazırlamak çok basit olmasına rağmen uygun yere konulmadığında ve yem uygun şekilde yerleştirilmezse olumlu sonuç alamıyoruz.

Peynir Yerine Fıstık Ezmesi

Fareler her şeyi yerler ama bazı besinleri yemeyi daha çok severler. Halk arasında farenin peynir yemeyi çok sevdiği bilgisi yanlıştır. Farelerin en sevdiği yiyeceklerin başında fıstık ezmesi gelmektedir. Fıstık ezmesi yoksa ve fareleri yakalamak için en doğru yemi arıyorsanız fare ne yer bağlantısını inceleyebilirsiniz.

Yem seçiminin önemli olduğu kadar yem miktarının da önemli olduğunu unutmayın. Çok büyük, tek parça ve tuzak içinde yanlış konumlanmış yemlerde fareyi yakalamanıza engel olabilir. Yemi az ve farenin yemi alıp kaçmasına engel olacak konuma yerleştirin.

Doğru Yere Koyun

Fare yapıştırıcısı doğru konumlandırarak fareyi yakalama şansınızı artırabilirsiniz. Fareler evin içinde gezinirken duvar diplerini takip eder. İçgüdüsel olarak sürekli saklanmak ve gizlenmek isterler. Bu nedenle koltukların altlarında veya mutfakta bulunan dolap ve beyaz eşyaların altında dolanır.

Eğer yapışkanı duvar dibine ve gizli şekilde yerleştirseniz fareyi yakalama şansınızı artırabilirsiniz. Eğer görünür yerde olmasını istiyorsanız yapışkanı bir kutu içine yerleştirin ve kutuya farenin girebileceği delikler açın.

Sabırlı Olun

Yapılan araştırmalara göre farelerin fare tuzakları ikinci gün daha etkili oluyor. Fare ilk defa karşılaştığı tuzağa bir süre tepkisiz kalmaya tercih ediyor. Tuzak kurulduktan ortalama 24 saat sonra fare hakarete geçerek yemi yemek istiyor.

Farelerin gündüz saatlerinde dinlenmeyi tercih ederken gece saatlerinde yiyecek aramaya çıktıklarını bir kez daha hatırlamakta fayda var. Bu nedenle her saat başı tuzakları kontrol etmek yerine günde bir defa sabah saatlerinde kontrol edebilirsiniz.

Yapışkanla Fare Nasıl Yakalanır : Son Sözler

Fare yapışkanı üzerine koyduğunuz yemler sürekli eksiliyor ama fareyi yakalayamadıysanız büyük bir fare ile karşı karşıya olabilirsiniz. Fare yapışkanı fındık fareleri gibi küçük türler için etkili olsa da, büyük fare türleri için bazen etkisiz olabiliyor.

Eğer böyle bir durumla karşılaştıysanız, fare yapıştırıcısını tek kat poşet üzerine sürerek hazırlayın. Poşet katlanarak fareyi sarar ve bu sayede hakaretsiz kalmasını sağlayabilirsiniz. Dilerseniz fare nasıl yakalanır bağlantısına tıklayarak diğer etkili yöntemleri inceleyebilirsiniz.

Konu ile ilgili tüm sorularınızı yorum yazarak bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak : (1)