Sarımsağın Cinselliğe Faydaları Nelerdir ?

Sarımsağın cinselliğe faydaları : Sarımsağın, milattan önce 2600 – 2100 yılları arasında Sümerliler tarafından, bitkisel viagra olarak adlandırdığını biliyor muydunuz ?

Sarımsak üzerinde yapılan bilimsel araştırmalara göre, sarımsağın insan vücudunda büyük oranda olumlu etkileri olduğu gibi, bir çok hastalığa da iyi geldiği saplanmıştır.Sarımsağın cinselliğe olan faydaları ise, direkt ve dolaylı yoldan olmak üzre toplam 3 etkisi saplanmıştır.

Sarımsağın Cinselliğe Faydaları.

Sarımsağın Cinselliğe Faydaları.
Sarımsağın Cinselliğe Faydaları

Sarımsak, cinsel gücü arttıran kan dolaşımını iyi yönde etkiler. Yüzyıllardır insanlar tarafından cinsel gücü arttırıcı ilaç olarak kullanılmıştır. Günümüz de bilim adamları tarafından sarımsağın afrodizyak (cinsel istek uyandırıcı ve artırıcı) etkisi olduğu saptanmıştır.

Cinsel Gücü Artıran Yiyecekler Nelerdir ?

Sarımsağın cinselliğe faydaları sadece afrodisyak ile sınırlı değildir. Kalp hastalıkları ile savaşır. Kan basıncını düşürür ve kanın pıhtılaşmasını da önler.

Erkekler için sarımsak yemek çok önemlidir. Prostat büyümesi erkeklerde ilerleyen yaşlarda çok görülen bir rahatsızlıktır. Sarımsak da yüksek oranda bulunan selenyum sayesinde, benign prostat hiperplazisi (BPH) riskin yüksek oranda azalmaktadır.

Sarımsağın afrodisyak etkisinden en iyi şekilde faydalanmak için, elinizle soyduktan sonra direkt yutun. Eğer yutmak istemiyorsanız havanda ezerek tüketin. Sarımsağı bıçakla doğramaktan kaçının.

Sarımsağın cinselliğe faydaları herkes tarafından bilinse de, yoğun kokusundan dolayı pek çok kişi tarafından tüketilmiyor. Eğer sizde sarımsağı kokusundan dolayı yiyemiyorsanız, eczanelerde satılan sarımsak haplarını kullanabilirsiniz.

Kadınlarda Cinsel Gücü Artıran Yiyecekler Nelerdir ?

Sarımsağın hem erkek hemde kadınlar için çok faydalı olduğunu da unutmamak gerekiyor. Sağlıklı bir cinsel hayat ve zinde bir vücut için her gün sarımsak yemeyi ihmal etmeyin.

Kaynak : (1)

2 Yorum

  1. Feh11