Plastikten Etiket Lekesi Nasıl Çıkar ?

Plastikten etiket lekesi nasıl çıkar : Kullanmış olduğumuz bir çok ürün üzerinde plastik etiketler yapıştırılır. Bu etiketler bazen kullanım ile ilgili bazen ise fiyat ile illiği bilgiler vermek için plastik ürün üzerine yapıştırılır.

Satın alındıktan sonra sökülmesi gereken etiketler, plastik üzerinde etiket lekesi bırakır. Peki en basit yolla plastikten etiket lekesi nasıl çıkar ? bu makale sayesinde detaylı cevaba ulaşabilirsiniz.

Plastikten Etiket Lekesi Nasıl Çıkar ?

Plastikten Etiket Lekesi Nasıl Çıkar ?
Plastikten Etiket Lekesi Nasıl Çıkar ?

Plastik üzerine yapılmış bir etiketi 3 farklı yöntem ile çıkartmanız mümkün. Elinizdeki ürüne zarar vermeyecek olan yöntemi seçerek uygulayın.

  • Zeytinyağı Veya Bebek yağı : Plastik üzerinde bulunan etiketi hiç sökmeden etiketin üzerine yağ damlatın. 5 dakika bekleyin. Süre dolduktan sonra kazımaya başlayın. Etiket plastikten hiç leke bırakmadan ayrılacaktır.
  • Sıcak Su Veya Sıcak Buhar : Elinizi yakmayacak sıcaklıktaki suyu bir bez yardımıyla leke üzerine uygulayın. Sıcak suyla ıslatılan bezi etiketin üstünde bekletin ve leke yumuşadıktan sonra tırnağınızla kazıyın.

Yukarıda paylaşılan iki yöntemi uygulamanıza rağmen plastik ürünlerin üzerindeki etiket lekelerinden kurtulamadıysanız aşağıda belirtilen adımı uygulayın.

  • İnatçı etiket lekeleri için evde bulunan kolonya, el temizleme jeli veya aseton kullanabilirsiniz.
  • Yapmanız gereken bir pamuk üzerine aseton vb. dökerek etiket lekesi üzerinde oval hakaretler ile uygulamak. Kısa zamanda boşlayarak lekeler çözülmeye başlayacaktır.

Plastikten etiket lekesi nasıl çıkar sorusuna cevap olabileceğiniz kanıtlı ve kesin çözüm olan yöntemleri, yorum yazarak tüm ziyaretçiler ile paylaşabilirsiniz.

2 Yorum

  1. Sevim