Lağım Faresi Klozetten Çıkar Mı ?

Lağım faresi klozetten çıkar mı sorusu aklınızı kurcalıyorsa doğru adrestesiniz. Bu makale sayesinde lağım faresinin tuvalete nasıl izinsiz giriş yaptığını detaylı şekilde inceleyebilirsiniz.

Tuvalette bulunan klozetten fare çıkması kimse tarafından tahammül edilmeyecek bir durum. Tuvalette beliren fare pisliklerine ve tuvalet terliğinin kemirilmiş olması farelerin kanalizasyon borularını kullanarak eve girdiğinin kanıtı olabilir.

Lağım Faresi Klozetten Çıkar Mı ?

Lağım Faresi Klozetten Çıkar Mı ?
Lağım Faresi Klozetten Çıkar Mı ?

Lağım faresi klozetten çıkar mı : Açlık dönemlerinde ve havanın soğuduğu dönemlerde, lağım fareleri tuvalet atık su tesisatı borularının içinden geçerek evinizin tuvaletine girerler. Genelde zemin kat, bodrum katlar ve eğer tesisat eski ve içi zamanla pislikler ile kapandıysa bir ve ikinci kata kadar çıkabilirler.

Lağım fareleri, evlerin pis su atıklarının biriktiği kanalizasyon borularının etrafına yuvalar, orada yavrular ve yaşarlar. Çatlaklar ve delikler sayesinde kanalizasyon içindeki borulardan geçerek tuvalete girerler. Lağım faresi klozetten çıkar mı sorusuna kanıt olacak bir videoyu izlemeniz için hemen aşağıda paylaşıyorum.

Lağım Faresi Klozetten Çıkar Mı ?

Yukarıda ki videoyu izlediyseniz klozetten gelen fareye gözlerinizle görebilirsiniz. Kanalizasyon borularını kullanarak farelerin evlere nasıl giriş yaptığını inceleyen “National Geographic” aklımıza takılan tüm soruların cevabını bu videoda veriyor. Video dili Türkçe olmasa bile izlediğinizde tüm detayları anlayabilirsiniz. Sorunu daha detaylı incelemek adına birde gündelik hayatta bu problemle karşılaşan insanların paylaştığı videoları inceleyeyim.

Üst Katlara Klozetten Fare Çıkması Mümkün Mü ?

Üst Katlara Klozetten Fare Çıkması Mümkün Mü ?
Üst Katlara Klozetten Fare Çıkması Mümkün Mü ? – Fare Klozetten Çıkar Mı ?

Tuvalet deliğine yukarıdan bakıldığında içinde birikmiş su görürüz. Çoğu kişi boruların tamamen su dolu olduğunu ve buradan fare giremeyeceğini düşünür ama gerçek bu değildir. Tuvalet deliğinde bulunan es borusunda sadece 20 santim derinliğinde 2 litre kadar su bulunur. Bu su kanalizasyondan gelecek kokuları engellemek içindir.

Çok nadir görülse de, apartman dairelerinde bir ve ikinci katlara kadar klozetten fare çıkması mümkün. Bunun en büyük sebebi zamanla gider borularının içinde biriken pislikler ve kalıntılar. Lağım faresi tırmanmak için 4 ayağında bulunan pençeleri kullanabilir.

İkinci bir ihtimal ise tuvaletten evi su basması ile gerçekleşir. Sizin başınıza gelmese de bu durumu yaşayan birilerini biliyorsunuzdur. Aşırı yağmurlu havalarda kanalizasyon suları taşarak tuvaletten evi basar. Bu durum apartman dairelerinde 2 katta daha gözükür. Eğer su geçebilecek yolu buluyorsa lağım faresi de bulabilir buna emin olun. Bu durumu bir video ile örneklendirebiliriz.

Üst Katlara Klozetten Fare Çıkması Mümkün Mü ?

Eğer tuvaletten eve giren fare problemi yaşıyorsanız endişelenmeyiniz. Klozetten fare çıkmasını engellemek için kullanabileceğiz %100 etkili çözümler bulunmaktadır. Detaylı bilgi için ; Klozetten fare gelmemesi için ne yapmalıyım, adlı makaleyi inceleyebilirsiniz.

Eğer farelerin evin içinde yuvaladığını düşünüyorsanız fare nasıl yakalanır adlı makaleyi inceleyerek evde bulunan tüm farelerden kurtulabilirsiniz.

Kaynak : (1)

2 Yorum

  1. Semih
  2. Pelin