Kurumuş Saç Boyası Kıyafetten Nasıl Çıkar ?

Kurumuş saç boyası kıyafetten nasıl çıkar : Saç boyaları uygulamadan önce sıvı halde bulunur ve uygulama sırasında kıyafetlerin üzerine bulaşarak istenmeyen leke haline gelebilirler.

Saç boyası kıyafete bulaştığı anda müdahale edildiğinde lekeden kurtulma işlemi neredeyse %100 sonuç verirken kurumuş saç boyaları lekelerinden kurtulmak çok daha zordur.

Kurumuş Saç Boyası Kıyafetten Nasıl Çıkar ?

Kurumuş Saç Boyası Kıyafetten Nasıl Çıkar ?
Kurumuş Saç Boyası Kıyafetten Nasıl Çıkar ?

Saç boyasının içinde bulunan renk verici maddeler, direk olarak kumaşa nüfus eder ve kuruduğunda profesyonel bir ürün kullanmadan çıkartmak imkansızdır.

Şuanda piyasada kullanılan en etkili leke sökücü, Vanish çamaşır leke çözücü sıvı deterjandır. Bu ürün veya benzeri bir leke sökücü ürün satın alınarak kıyafet üzerindeki kurumuş saç boyasına uygulanmalıdır.

Sıvı deterjan makine içine kullanıldığında su ile seyreltildiği için çok etkili olmayacaktır. Bu nedenle direkt olarak leke üzerine uygulanması tavsiye edilir.

Leke çıkarıcı deterjan ile 3 adımda kurumuş saç boyası lekesi nasıl çıkar beraber inceleyelim.

  • İşleme başlamadan önce, leke sökücü sıvı deterjanı kıyafetin küçük bir noktasında deneyerek kifayetin rengine zarar vermediğinden emin olun .
  • Leke çıkarıcı sıvı deterjanı direk olarak leke üzerine damlatın. Leke üzerinde, parmağınız ile yuvarlak hakaretler ile deterjanın lekeye işlemesini sağlayın.
  • Leke çıkana kadar işlemi tekrarlayın ve leke çıktıktan sonra kıyafeti soğuk su ile durulayın.

Kurumuş Saç Boyası Beyaz Kıyafetten Nasıl Çıkar ?

Kurumuş saç boyası lekesini, beyaz kıyafetten çıkartmak daha zorlu sayıla bilir. Ama uygulanması gereken yöntem daha basittir.

Çamaşır suyu yarı yarına su ile seyreltilerek beyaz kifayet içine bastırılır ve 15 dakika bekletilir. İşlem sonrası leke tam anlamıyla çıkmadıysa direkt leke üzerine çamaşır suyu dökülerek uygulanır.

Çamaşır suyunda uzun süre kalan kıyafetlerin zarar görebileceğini lütfen unutmayın.

Kurumuş saç boyası kıyafetten nasıl çıkar sorusuna cevap olabileceğini düşündüğünüz yöntemleri sizde yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

2 Yorum

  1. Hümeyra