Köpek Normal Şampuanla Yıkanır Mı ?

Köpek normal şampuanla yıkanır mı : En çok merak edilen konulardan bir tanesi de köpeğin normal sabun ve şampuanla yıkanıp yıkamayacağıdır. Bu konu hakkında dostlarımızı besleyen bir çok kişinin farklı görüşü bulunmaktadır. Kimi arap sabunu kullanarak köpeğini, yıkamış kimi ise bebek şampuanı.

Eğer bir köpek sahibiyseniz, sadık dostunuz için biraz daha fedakar davranmanız gerekiyor. Köpek normal şampuanla yıkanır mı ? Acil durumlarda sadık dostunuzu, köpek şampuanı yoksa neyle yıkayabilirsiniz. Köpek neyle yıkanır gibi bir çok soruya bu makalede kesin cevaplar bulabilirsiniz.

Köpek Normal Şampuanla Yıkanır Mı ?

Köpek Normal Şampuanla Yıkanır  Mı ?
Köpek Normal Şampuanla Yıkanır Mı ?

Köpeğinizin kürkü için üretilmiş şampuanların haricinde başka bir ürün kullanmak kesin olarak sadık dostunuz için kesinlikle uygun değildir.

Bunun nedeni köpeğin kürkünde bulunan sağlıklı yağ tabakasına zarar verme olasılığının yüksek oluşundandır. Eğer bu yağ tabakası korunmazsa, hızlı tüy dökümü, tüy de kepeklenme ve kaşıntı gibi rahatsızlıkların oluşmasına olanak sağlar.

Köpek şampuanları ile dahi köpeğin yaz aylarında ayda bir kere kış aylarında ise 2 ayda bir defa yıkanılması önerilir.

Kısacası köpeklerin kürk sağlığını böylesine kökten destekleyen yağ tabakasını bozma endişesinden dolayı, köpeklerin sık yıkanması bile önerilmez.

Köpek sabunla yıkanır mı ? ve köpek arap sabunu ile yıkanır mı ? sorularına da aynı olumsuz cevabı vermek mümkün.

Peki şampuan ve sabun kullanımı uygun değilken, acil durumlarda köpek şampuanı yoksa nasıl bir çözüm bulmalıyız ?

Köpek Şampuanı Yoksa Nasıl Yıkanmalı ?

Uzmanlar köpeklerin kesinlikle köpekler için özel üretilmiş köpek şampuanlarıyla yıkanması konusunda ısrarlı. Çok acil durumlarda eğer yıkama gerekiyorsa ve köpek şampuanı yoksa tavsiye edilen duru suyla köpeğin yıkanarak temizlenmesidir. Eğer kirli kısım bir bölüme aitse sadece o alanın acili yet giderilene kadar yıkanması da tavsiye edilir.

Köpek normal şampuanla yıkanır mı, sorusuna uzman kişiler tarafından verilmiş en kesin cevabı sizlerle paylaşım. Eğer sadık dostunuzu yıkarken kullandığınız sağlıklı bir yöntem ve ürün varsa, yorum yazarak tüm ziyaretçiler ile paylaşabilirsiniz.

2 Yorum

  1. Dilan