Kartondan Sakız Otomatı Yapımı

Kartondan Sakız Otomatı Yapımı

Kartondan Sakız Otomatı Yapımı

Elinizde birikmiş kartonlar var ve çocuklarınızı bunlarla mutlu etmenin bir yolunu arıyorsanız kartondan sakız otomatı yapımı tam size göre.

Türkiye’de bu tarz örnekler fazla olmadığından araştırdığımda hep karşıma yabancı kaynaklar videolar çıkıyor.

Yapımı çok basit ve özellikle videoda evrensel olması için sadece görsel olarak anlatılmış.Kartondan oyuncak yapımı ile ilgili bir çok araştırma yapıyorum ve blogumda sizlerle paylaşıyorum.

Diğer oyuncaklarda elektronik devreler veya şırıngalar gibi bir çok karılık sistem kullanmamız gerekti ama bu sefer neredeyse sadece kartondan hazırlaya bileceğimiz çok güzel bir oyuncak tasarımı.

Kartondan Sakız Otomatı Yapımı

Kartondan Sakız Otomatı Yapımı - Detaylar

Kartondan Sakız Otomatı Yapımı – Detaylar

Süper marketlerde hastanelerde otogarlarda her yerde sakız otomatları var ve çocuklarımız bunların dibinde bir anda bitiyor.

Peki kartondan sakız otomatı yapıp çocuklarınıza büyük bir sürpriz yapmak istemez misiniz ?İnanın bana yapması çok basit ve video anlatımla bir yapboz misali birleştirmemiz yeterli.

Önce kartonları belirli ölçülerde kesmemiz gerekiyor kestiğimiz kartonları silikon tabancası yardımıyla yapıştırıyoruz ve sakızın düğmeye basıldığında düşmesini sağlayan mekanizmayı da lastik sayesinde yapıyoruz.

Kartondan sakız otomatı yapımı için gerekli malzemeler ; Lastik, karton, dondurma çubuğu, çöp şiş, bant, silikon tabancası, maket bıçağı.

Tüm malzemeleri temin ettikten sonra aşağıdaki ölçülerde kartonları hazırlayın.

2,5cm x 9cm = 3 adet 2,5cm x 16cm = 2 adet 3,5cm x 4cm = 1 adet 7cm x 15cm = 2 adet 8cm x 8cm = 6 adet 8cm x 10cm = 1 adet 9,2cm x 4cm = 1 adet 9,2cm x 10,5cm = 1 adet 10cm x 12cm = 1 adet 10cm x 15cm = 2 adetVideoyu izleyerek kartondan sakız otomatı yapımı için gerekli adımları detaylı şekilde hazırlaya bilirsiniz.
Kartondan oyuncak yapımı ile ilgili bir çok yazıyı blogumda bulabilirsiniz daha fazlası için arama kutusunu kullanın veya etiketleri takip edin.

İhtiyaç duyduğunuz her konuda yorum yazarak bana ulaşa bilirsiniz.Daha fazlası için bizi takip etmeyi unutmayın. Hoşça kalın.

2 Yorum

  1. Murat