Kartondan Oyuncak Yapımı 8+ Model !

Kartondan Oyuncak Yapımı

Kartondan Oyuncak Yapımı

Kartondan oyuncak yapımı için sizlere 8 farklı model hazırladım.Çocuklarınızla deli gibi eğlenmenizi sağlayacak bu güzel el yapımı oyuncaklar için ihtiyacınız olacak olan malzeme karton.

Marketlerde bir kenara atılan çöplerde yollarda  her yerde rahatlıkla bulabileceğiniz karton sayesinde çok güzel oyuncaklar yapabilirsiniz.

Bu konu hakkında araştırma yaptığımda gördüm ki bir çok paylaşımda resimler paylaşılmış ve kimse detaylı bir anlatım yapmamış.Bu konudaki eksikliği tamamlamak için bir çok araştırma yaptım ve çok güzel yabancı kaynaklar buldum.

Karton kutudan oyuncak yapımını detaylı şekilde anlatan videolar sayesinde çocuklarınızı mest eden oyuncaklar yapabilirsiniz.

Kartondan Oyuncak Yapımı

Kartondan yapılan oyuncaklar için daha önceden yazılmış 4 farklı yazım bulunmakta.Önce onları inceleyelim daha sonra farklı oyuncak tasarımlarının nasıl yapıldığını görelim.

Kartondan Kutu Açma Oyunu Yapımı

Kartondan Kutu Açma Oyunu Yapımı

Kartondan oyuncak nasıl yapılır merak ediyorsanız bence kutu açma oyununu kesin yapmayı denemelisiniz.

Kartondan hazırlanan oyun sayesinde sadece çocuklarınız değil ailecek eğlene bilirsiniz.

Stres çarkı üzerine kurulan sistem sayesinde çarkı döndürüyorsunuz ve kutuyu açmak için herkes sırayla dondurma çubuğundan yapılan düğmelere basıyor kutuyu açan çikolata paraları kapıyor.

Eğer hoşunuza gittiyse kartondan kutu açma oyunu yapımı yazısına tıklayın ve detaylı hazırlama videosunu izleyin.

Kartondan Sakız Otomatı Yapımı

Kartondan Sakız Otomatı Yapımı

Kartondan oyuncak yapımı için sırada evde kendi el emeğinizle hazırlaya bileceğiniz sakız otomatı var.

Sakız otomatı oyuncak mı şimdi demeyin.Marketlerde, otogarlarda bu otomatların bulunduğu her yerde özellikle küçük çocuklar önlerinden ayrılmıyor.

Oyuncak dükkanlarında paralar harcayana kadar çocuğunuza kendi sakız otomatını yapıp hediye edebilirsiniz.

Tamamen kartondan oluşan bu tasarım için süslemeler haricinde lastik,dondurma çubuğu ve çöp şişe ihtiyacınız olacak.

Eğer incelemek isterseniz kartondan sakız otomatı yapımını yazısına tıklayın ve detaylı anlatımlı videoyu izleyin.

Kartondan Oyuncak Araba Parkuru Yapımı

Kartondan Oyuncak Araba Parkuru Yapımı

Kartondan yapılan oyuncaklar arasında en çok dikkat çekeni araba parkuru yapımı, özelikle erkek çocukların vazgeçemediği arabaları kartondan hazırladığınız parkurda kendiliğinden gitmesini izlemesi ve hidrolik köprüleri sayesinde oyuna dahil olmasını istemez misiniz ?

Evet kartondan yapılan araba parkurunun şırıngalar sayesinde kalkıp inen köprüleri bulunuyor ve arabalar bu sayede üç katta gezebiliyor.

Yapmanız gereken parkuru hazırlayıp çocuklarınıza büyük bir sürpriz yapmak.

Eğer hoşunuza gittiyse kartondan oyuncak araba parkuru yapımı yazısına tıklayın ve detaylı anlatım için hazırlanan videoyu izleyin.

Kartondan Misket Yuvarlama Oyuncağı Yapımı

Kartondan Misket Yuvarlama Oyuncağı Yapımı

Eğer konu çocuk ve oyuncaksa misket oyuncağı yapmadan bu konuyu tamamlayamazdım.Yine baş rolde karton olsa da tasarımın arkasında 2 adet dc motor ve bir pil bulunuyor.

Resimdeki detaylı duruşuna bakmayın yapımı gayet kolay tek yapmanız gereken videoyu izlemek.

Sürekli olarak misketlerin yuvarlandığı bir stant çocuklarınızın çok ilgisini çekebilir ama sürekli vakit haraya bilecekleri bir tasarım değil.

Ama farklı bir tasarım istiyorsanız detaylı incelemenizi tavsiye ederim

Detaylı incelemek için ; Kartondan Misket Yuvarlama Oyuncağı Yapımı yazısına tıklayın ve konu içindeki videoyu izlemeyi unutmayın.

Yazının bundan sonraki bölümünde kartondan oyuncak yapımını için detaylı şekilde yazılı ve videolu anlatımlar paylaşıyorum.

Kartondan Labirent Oyuncak Yapımı

Kartondan labirent oyuncak yapımı

Kartondan labirent oyuncak yapımı

Kartondan oyuncak yapımı yazım için seçtiğim 4. model labirent oyunu ufak bir oyun konsolu boyundaki bu harika oyuncak tasarımı için en büyük ihtiyacınız karton.

Kolaydan zora üç farklı seçenek halinde oyunu oynaya biliyorsunuz yani bir kere oynadım sıkıldım bitti diye bir şey yok ve istediğiniz kadar kolay veya zor yapmak tamamen sizin elinizde.

Labirentleri oluşturmak için dondurmak çubuklarını kullanıyoruz topların düşeceği tuzakları kalem yardımıyla açıyoruz.

İki uçta da topları saklaya bileceğiniz yaylı hazneler bulunuyor ve topları orada kapalı şekilde beklete biliyorsunuz bu oyuncağın özellikleri anlatmakla bitmez.

Kartondan labirent oyuncak yapımı için gerekli olan malzemeler ; Karton, yapıştırıcı, maket bıçağı , dondurma çubuğu , tükenmez kalem yayı , minik toplar, boya.

Tüm malzemeleri temin ettikten sonra aşağıdaki videodan detaylı şekilde nasıl hazırlaya bileceğinizi öğrene bilirsiniz.Kolay gelsin.


 

Kartondan Basketbol Oyuncak Kutusu Yapımı

Kartondan basketbol oyuncak kutusu yapımı

Kartondan basketbol oyuncak kutusu yapımı

Karton kutudan oyuncak yapımı için sıradaki modelin adı kartondan basketbol oyuncak kutusu.

Evde rahatlıkla hazırlaya bileceğiniz oyuncak tasarımı ve çocuklara çok tanıdık bir oyun aslında lunaparklarda ve oyun mağazalarında bu oyunla sürekli karşılaşa bilirsiniz.

Hazırlanışı gayet basit ihtiyacınız olan bolca karton, karton bardak, lastik, küçük toplar ve el emeği o kadar.

Çocuklarınızla birlikte aile turnuvası düzenleye bilir ve çok kaliteli vakitler geçire bilirsiniz.Eğer yapmaya karar verdiyseniz aşağıdaki video izlemeniz ve adımları takip etmeniz yeterli.


 

Kartondan Üç Taş Oyuncak Yapımı

Kartondan Üç Taş Oyuncak Yapımı

Kartondan Üç Taş Oyuncak Yapımı

Kartondan oyuncak yapımı yazımızın en en eski oyuncak fikri bu sanırım.Dünya tarihinin bilinen en eski oyunlarından biri üç taş.

Çocukluğumuzda toz toprak içinde ince bir çubukla yere çizip taşları dizerek oynadığımız oyunu evde kartonla hazırlayarak çocuklarınızla oynaya bilirsiniz.

Üç taş oyuncağını yapmanız için gerekli olan malzemeler ; Karton, çöp şiş, mavi ve kırmızı bant, yapıştırıcı.

Toplam 4 parça malzeme ile rahatlıkla hazırlaya bilirsiniz.Eğer hazırlamaya karar verdiyseniz aşağıdaki videoyu izleyerek detaylı anlatımı göre bilirsiniz.


 

Kartondan Mini Futbol Oyuncak Yapımı

Kartondan Mini Futbol Oyuncak Yapımı

Kartondan Mini Futbol Oyuncak Yapımı

Kartondan yapılan oyuncaklar arasında futbol ile ilgili bir oyuncak paylaşımı yapmamak olmaz diye düşündüm.

Dayanıklılığı konusunda garanti vermesem de işlevsel olarak mükemmel bir kartondan oyuncak tasarımı.

Yapım aşaması çok basit bolca kartona ihtiyacınız var ve top yerine bir misket kullanılmış.

Büyük plastik şişe kapaklarına mıknatıs yapıştırarak kartonun altından oyuna dahil oluyorsunuz.

Detaylı anlatım yapan videoyu sizinle paylaşmadan önce hazırlanması gereken ölçüleri paylaşıyorum.

2,5cm x 8,5cm = 4 adet 2,5cm x 24cm = 2 adet 2,5cm x 38,5cm = 2 adet 3,5cm x 11cm = 2 adet 6cm x 7cm = 2 adet 20cm x 20cm = 2 adet 25cm x 38,5cm = 2 adet

Ölçülere göre kartonları kestikten sonra video izleyerek yapboz gibi tüm parçaları nasıl birleştirmeniz gerektiğini göre bilirsiniz.


 

Kartondan Oyuncak Yapımı İçin Son Sözler ;

Kartondan oyuncak yapımı için +8 farklı modelin nasıl yapıldığına dahil açıklayıcı altım ve videoları paylaşmaya çalıştım.

Karton kutuları değerlendirerek hazırlaya bileceğiniz bu tasarımlarla çocuklarınızı çok mutlu edebilir ve aile içinde beraberce oynaya bileceğiniz oyunlar hazırlaya bilirsiniz.

Ayrıca

Çocuklarınızla birlikte evde bir etkinlik şeklinde tasarımları hazırlayarak kaliteli vakit geçirebilirsiniz.

Tüm her şey bir yana kartonları atmaktansa bu tarz geri dönüşüm projeleriyle karton kutulara tekrar hayat kazandıra bilirsiniz.Oyuncak sektörüne yığınla para harcandığı bu dönemde oyuncak mağazalarında bile bulamayacağınız güzellikte tasarımlar hazırlaya bilirsiniz.

Daha farklı yazılarda görüşmek üzere hoşça kalın.

3 Yorum

  1. ENES
  2. Mert