Kartondan Oyuncak Araba Parkuru Yapımı

Kartondan Oyuncak Araba Parkuru Yapımı

Kartondan Oyuncak Araba Parkuru Yapımı

Çok aradım sonunda kartondan oyuncak araba parkuru yapımı için bir kaynak buldum ki dillere destan.

Parkur içinde araba ilerlerken bir yandan da inip kalkan köprüler sayesinde araba 3 kat içinde kendi kendine gezme imkanı bulunuyor.

Yapım aşamasında bir çok malzeme kullanıyoruz ama baş rolde karton var özellikle hidrolik köprüleri yaparken şırınga kullanıyoruz, tüm detaylar videoda tek tek anlatılıyor.

Kartondan Oyuncak Araba Parkuru Yapımı

Kartondan Oyuncak Araba Parkuru Yapımı- Hidrolik

Kartondan Oyuncak Araba Parkuru Yapımı- Hidrolik

Araba parkurun hidrolik köprülerden oluştuğunu söylemiştim.

Bu köprüler sayesinde arabalar en alttan en üstte kadar sizin isteğiniz doğrultusunda gezebiliyor bu gezintiyi bize sağlayan sistemi 2 adet şırınga ve serum lastiği ile yapmanız mümkün.

Şırıngaların içine boya ile renklendirilmiş su ile doldurduktan sonra köprüleri indirip kaldırmanız mümkün videoda detaylı anlatım mevcut.

Kartondan oyuncak araba parkuru için gerekli malzemeler ; karton, şırınga, çöp şiş, serum, oyuncak araba, silikon tabancası, yapıştırıcı, dondurma çubukları, maket bıçağı.

Kartondan Oyuncak Araba Parkuru Yapımı- Birleştirme

Kartondan Oyuncak Araba Parkuru Yapımı- Birleştirme

Tüm malzemeleri temin ettikten sonra sırasıyla kartondan hazırlatacağımız parkurun tüm ölçülerini tek tek kesmemiz gerekiyor.

Tüm ölçüler aşağıda adetleriyle beraber yazmakta ölçüleri kestiniz ve hazırladıktan sonra artık iş yapboz misali birleştirmeye geliyor.

Anlatım o kadar basit ki yapamamanız imkansız katlar arasındaki yüksekliği  çöp şişler sayesinde hazırlaya biliyorsunuz dilerseniz siz 3 değil 5 kat da hazırlaya bilirsiniz.

Kesilmesi gereken ölçüler ve adetleri ;

1,5cm x 8,5cm = 1 adet 1,5cm x 16cm = 1 adet 1,5cm x 22cm = 1 adet 1,5cm x 25cm = 1 adet 2cm x 3cm = 1 adet 3cm x 2,5cm = 1 adet 3cm x 3cm = 1 adet 3cm x 4cm = 1 adet 3cm x 9cm = 1 adet 3cm x 18,5cm = 1 adet 3cm x 19cm = 1 adet 3cm x 25cm = 1 adet 6cm x 33cm = 1 adet 10cm x 35cm = 1 adet 14cm x 28cm = 1 adet 18cm x 30cm = 1 adet 20cm x 45cm = 1 adet 30cm x 30cm = 1 adet

Tüm ölçüleri kestikten sonra iş birleştirmede onun içinde videoyu izleye bilirsiniz.

Kartondan oyuncak yapımı konusunda bir çok seçeneğimiz var eğer kartondan oyuncak araba parkuru yapımı sizin ilginizi çekmediyse etiketi takip ederek daha farklı tasarımları inceleye bilirsiniz.

3 Yorum

  1. Muti
  2. yunus