Kartondan Misket Yuvarlama Oyuncağı Yapımı

Kartondan Misket Yuvarlama Oyuncağı Yapımı

Kartondan Misket Yuvarlama Oyuncağı Yapımı

Kartondan oyuncak yapımı için araştırma yaptığımda mükemmel bir kanal keşfettim ve tamamen karton kullanarak hazırlanan kartondan misket yuvarlama oyuncağı yapımı videosuna denk geldim.

Peki nasıl hazırlanıyor bu oyuncak, yaklaşık 15 dk lık bir video adım adım tüm ölçüler ve nasıl yapıldığı detaylı şekilde videoda mevcut.

Karton haricinde ufak iki adet motora ve o motoru çalıştırmak için bir pile ihtiyacımız var.

Kartondan misket yuvarlama oyuncağı yapımı için gerekli malzemeler ; Karton, misket, silikon tabancası, yapıştırıcı, makas, maket bıçağı, pil ve ufak motor, dondurma çubukları.

Kartondan neler yapılır diye merak edenler için mükemmel bir oyuncak tasarımı.

Çalışma prensibi de iki motor sayesinde sağlanıyor, soldaki motor misketlerin yukarı tırmanmasını sağdaki motorda misketlerin tekrar aşağı inmesini sağlıyor.

Bu tarz bir oyuncak parkurunu satın almak için bir ton para ödemek zorundasınız ama eğer yapmak isterseniz 20 lira maliyetle hazırlaya bilirsiniz.

Kartondan Misket Yuvarlama Oyuncağı Yapımı

Kartondan Misket Yuvarlama Oyuncağı Yapımı

Video sayesinde oyuncağı hazırlamanız için gerekli tüm parçaların ölçülerini öğrene bilirsiniz.Videoda bir yapboz birleştirir gibi tek tek her şey detaylı anlatılmış durumda tek yapmanız gereken tüm malzemeleri temin edin videoyu izlemeye başlamak.

Kartondan Misket Yuvarlama Oyuncağı YapımıOyuncak yapımı projesi için kartonların tek tek ölçüleri ;

(cm = santimetre) 1,5cm x 8,5cm = 1 adet 1,5cm x 16cm = 1 adet 1,5cm x 22cm = 1 adet 1,5cm x 25cm = 1 adet 2cm x 3cm = 1 adet 3cm x 2,5cm = 1 adet 3cm x 3cm = 1 adet 3cm x 4cm = 1 adet 3cm x 9cm = 1 adet 3cm x 18,5cm = 1 adet 3cm x 19cm = 1 adet 3cm x 25cm = 1 adet 6cm x 33cm = 1 adet 10cm x 35cm = 1 adet 14cm x 28cm = 1 adet 18cm x 30cm = 1 adet 20cm x 45cm = 1 adet 30cm x 30cm = 1 adet

Eğer hoşunuza gitti ve yapmaya karar verdiyseniz yukarıdaki ölçüleri kullanarak kartonları kesmeye başlayın.

Ölçülere uygun kartonları kestikten sonra videoda nasıl birleştirme yapmanız gerektiğini öğrene bilirsiniz.

Kartondan yapılan oyuncak tasarımları içinde en göz dolduran model olan misket yuvarlama oyuncağını nasıl yapılacağını bu yazıda sizlerle paylaştım.Farklı yazılarda görüşmek üzere hoşça kalın.

5 Yorum

  1. Ahmet
  2. Ahmet
  3. meliksah kaboğlu
  4. Ferit