Kadınlarda Cinsel Gücü Artıran Yiyecekler Nelerdir ?

Kadınlarda cinsel gücü artıran yiyecekler : Libidoyu yükselten ve kadınlarda cinsel isteği artıran yiyecekler nelerdir ?

Cinselliğin, beyinde başlayan ve vücut da son bulan bir faaliyet olduğu lütfen unutmayın. Sağlıklı bir cinsel hayat için, ruh ve beden sağlığına çok dikkat etmelisiniz. Bunları yanı sıra bilim insanları tarafından tavsiye edilen ve özellikle kadınlarda cinsel gücü artıran yiyeceklerde bulunmaktadır.

Kadınlarda Cinsel Gücü Artıran Yiyecekler Listesi

Kadınlarda Cinsel Gücü Artıran Yiyecekler Listesi
Kadınlarda Cinsel Gücü Artıran Yiyecekler Listesi

İnsan tarihi boyunca, bir çok besin kadınlarda doğurganlığı simgelemiştir. Pompeii şehrinde bulunan genel evlerin duvarlarına şalgamlar resim edilmiş ve Yunan mitolojisinde aşk ve güzellik tanrıçası olan Afrodit’in ilk nar ağacını diktiğine inanılmıştır. Yine Zevk Kitabı olarak bilinen, Kama Sutra’da cinsel isteği arttırmak için kuşkonmaz yenmesi tavsiye edilmiştir.

Bizde, kadınlarda cinsel gücü artıran yiyecekler listesini hazırlarken hem geçmişten hemde günümüz de bilim adamları tarafında tavsiye eden besinlere yer vermeye dikkat ettik.

Kereviz

Kereviz içeriğinde, A E VE C vitaminlerini ve bolca lif içerir. Bilim adamları tarafından Kereviz içeriğinde, beyin tarafından üretilen androsteron hormonunu tetikleyen amino asit bulunmuştur. Buda kadını ruhen ilişkiye tetikler. Aynı zamanda yine bir amino asit olan argininde kerevizin içeriğinde bulunmaktadır. Arginin sayesinde vücuttaki damarlar genişler ve kan akışı hızlandırılarak cinsel organa kan erişi sağlanır.

Kereviz yemek, kadınlar da ruhen hemde bedenen cinsel isteği artırır.

Badem

Bademin uzun zamandır kadınlarda cinsel gücü arttırıldığı konuşuluyor. Bunun sebebi içeriğinde bolca barındığı, E vitamini, çinko ve selenyum’dur. Çinkonun libidoyu yükselttiği ve kadınlarda doğurganlığı arttırdığı bilimse olarak kanıtlanmıştır.

Erkeklerde Cinsel Gücü Artıran Yiyecekler Nelerdir ?

İstiridye

Yakın tarihte bilim adamlarının yaptığı çalışmalarla istiridye ve bazı deniz ürünlerinin erkek ve kadınlar üzerinde cinsel isteği arttırdığı kanıtlanmıştır. Bunun nedeni, libidoyu yükselten çinko mineralini bolca içermesidir.

Zeytin Yağı

Yapılan araştırmalara göre, zeytin yağı erkeklerde ve kadınlarda cinsel gücü artıran yiyecekler arasında. Araştırma Dr Christina Chrysohoou liderliğinde, Atina Üniversitesin’de yapılmıştır. Uzun vadede ve kaliteli bir cinsel güç için zeytin yağının, Viagra’dan dahi daha etkili olduğu söylenmektedir. Araştırmanın devamını okumak için kaynağı inceleyebilirsiniz. (1)

İncir

İncir eski medeniyetlerde, doğurganlığı temsil etmiştir. Günümüzde yapılan araştırmalara göre incir lif ve kalp hastalıklarına karşı etkili olan birçok mineral içermektedir. Bu sayede kan akışını tüm vücutta dengeleyerek cinsel isteği arttırdığı söylenmektedir.

Kırmızı Acı Biber

Kırmızı rengin, bilimsel olarak kadınlar üzerinde seksi ifade ettiği kanıtlanmıştır. Ama kırmızı biberine etkisi renginden dolayı değil, acısına verilen tepkiden dolayıdır. Yapılan bilimsel araştırmalara göre, kırmızı acı biber yedikten sonra vücuttaki tepkilerin cinsel ilişki sırasında verilen tepkiler ile çok benzediğini saptanmıştır. Bu nedenle cinsel isteği artırdığı söylenmektedir. Yapılan araştırmanın kaynağını ziyaret ederek, detaylarını okuyabilirsiniz.(2)

Sarımsağın Cinselliğe Faydaları Nelerdir ?

Kiraz

Kiraz içeriğinde ruhen ve bedenen iyi hissetmenizi sağlayacak A, C ve E vitamini yanı sıra potasyum, demir, folat ve magnezyum minerallerini de yüksek miktarda içermektedir. Ayrıca, kan dolaşımı düzenleyen bir antioksidan olan melatonin içerir. Kiraz kadınlarda cinsel gücü artıran yiyecekler arasında yer almaktadır.

Roka

Yapılan araştırmalara göre, roka başta olmak üzre, bir çok koyu yeşil yapraklı sebze cinsel isteği kadınlar üzerinde olumlu yönde etkiliyor. Libidoyu düşüren çevresel etkenlere karşı, roka içinde bulunan mineral ve
antioksidan tam bir şifa kaynağı. Libidoyu yüksek tutmak için, roka tüketin.

Meyan Kökü

Meyan kökü sekizden farklı vitamin ve bir çok mineral içerir. Meyan kökü, bir çok derde şifa olduğu gibi, çok tüketildiğinde de zararları olmaktadır. Bu nedenle meyan kökü çayı tüketirken günde iki bardağı aşmamayı koz halinde ise 1 çay kaşığını geçmemeye dikkat edin.

Meyan kökü erkek ve kadınlarda cinsel gücü artıran yiyecekler arasındadır.

Adaçayı

Adaçayı kadınlık hormonu olarak bilinen östrojenini yükseltmektedir. Çok tüketimi zararlıdır, bu nedenle uzmanlar Adaçayı’nı günde 2 bardaktan fazla içilmemesini tavsiye etmektedir.

Kadınlarda cinsel isteği arttıran yiyecekler listesinin sonuna geldin. Şimdi, kadınlarda cinsel isteği artırmak için hazırlanmış 5 tavsiyeyi okumak isterimsin ?

Kadınlarda Cinsel İsteği Artırmak İçin 5 Tavsiye !

Kendinizi cinsel olarak istekli hissetmek istiyorsanız, bu tavsiyelere kulak verin.

Kadınlarda Cinsel İsteği Artırmak İçin 5 Tavsiye !
Kadınlarda Cinsel İsteği Artırmak İçin 5 Tavsiye !
  • Sağlık Problemleri : Yapılan araştırmalara göre, erkek ve kadınlarda cinsel isteksizliğe yol açan problemlerin %70’i bedensel rahatsızlıklardan dolayı kaynaklanmaktadır. Bir doktora başvurun çünkü, bir çok hastalık yan etki olarak cinsel isteksizliğin sebep olmaktadır.
  • Ruhen Kendinizi Hazırlayın : Özellikle kadınlarda seks beyinde başlar. Öncelikle ruh sağlığınızın iyi durumda olduğundan emin olun ve beyninizi seks yapmaya odaklayın.
  • Spor Yapın : Aktif ve zinde bir vücut için spor yapmak şarttır. Spor aynı zamanda kendinizle barışmanıza, kendinizi iyi ve zinde hissetmenize de fayda sağlar.
  • Sıcak Su İle Banyo Yapın : Sıcak suyla banyo yapmak, bedenin doğal serinletme sistemini çalıştırır ve kan dolaşımında artışa neden olur. Aynı zamanda vücuttaki kasların gevşemesine ve dokunmaya karşı daha hassas olmanıza sebep olur.
  • Libidoyu Yükseltin : Libidoyu yüksek tutmak için stresten uzak durun, uykuyu düzene sokun ve sağlıklı beslenin. (Libidoyu yükseltmek için yukarıda bulunan kadınlarda cinsel gücü artıran yiyecekler listesinde bulunan yiyecekleri tükete bilirsiniz.)

Öneriler: Cinsel Gücü Artıran Yiyecekler Nelerdir ?

2 Yorum

  1. Murat