Japon Yapıştırıcısı Nasıl Çıkar

Japon yapıştırıcısı nasıl çıkar sorusu aklınıza takıldıysa, hızlı yapıştırıcıları kullanırken sizde her yere bulaştırıyorsunuz demektir.

Uzun zaman önce kurumuş ve donmuş Japon yapıştırıcılarını çözmek hemen döküldüğü gibi müdahale etmekten daha zordur.

O yüzden hemen hızlı bir çözüm arıyorsanız Japon yapıştırıcı sökücü olarak ; El Dezenfektanı (el temizleme jeli) , kolonya , aseton veya limon suyu kullanarak dökülen yere müdahale edebilirsiniz.

Elden , kumaştan , plastikten , masadan mobilyadan ve halıdan Japon yapıştırıcısı nasıl çıkar öğrenmek için lütfen okumaya devam edin.

Japon Yapıştırıcısı Nasıl Çıkar ? [Kısaca]

 1. Pamuk veya bir beze Kolonya , El Dezenfektanı veya Aseton dökün.Japon yapıştırıcısı bulaşmış olan bölgeyi bez ile ovalayın ve kazıyın.
 2. El veya cildinize hızlı yapıştırıcı bulaştıysa ; bir yemek kaşığı tuza az su ekleyerek bulaşan bölgeye ovalayarak uygulayın.
 3. Ağız ve dudak bölgesine bulaştıysa ; Geniş bir kap içine ılık su koyun ve dudaklarınızı sıcak suda bekleterek açılmasını bekleyin.Limon suyu veya tuzu hafif sulandırarak bölgeyi ovalayın.
 4. Kurumuş ve donmuş Japon yapıştırıcısı nasıl çözülür ; Beze sıcak su dökerek ıslatın ve sabun ilave edin.Yapıştırıcı bulaşmış üzerinde bezi bekletin ve sert bir cisim ile kazımaya çalışın.
 5. Kumaş koltuk ve Perdelerden yapıştırıcıyı çıkartmak için çamaşır sodası kullanabilirsiniz.Soda paketinde Renklilerde kullanılabilir ibaresi olmasına dikkat edin.
 6. Masa,plastik ve cam gibi sert zeminler üzerinde tiner, benzin, kolonya veya aseton kullanılarak kurumuş olan Japon yapıştırıcısını çözebilirsiniz.

Japon Yapıştırıcısı Elden Nasıl Çıkar ?

Japon Yapıştırıcısı Nasıl Çıkar - Elden Nasıl Çözülür - Neyle Çıkar
Japon Yapıştırıcısı Elden Nasıl Çıkar

Hızlı yapıştırıcılar kullanarak kırılmış objeleri yapıştırmaya çalışırken beraberinde ellerimizi ve parmaklarımızı da yapıştırıcıya bulaştırıyoruz.Kötü görünümünden ziyade cilde temas etmesiyle verdiği açıda cabası.

Peki Cilde temas eden ve elinize bulaşan Japon yapıştırıcısı nasıl çıkar?

 1. İlk olarak ılık su altında ellerinizi sabun ile yıkamayı deneyin.Sıcak su yumuşamasını sağlar ve parça parça soyarak ellerinizdeki yapıştırıcıdan kurtulabilirsiniz.
 2. El dezenfektan veya kolonyayı ellerinize dökerek ovuşturun.Çözülen yapıştırıcıyı parça parça elinizden kazıyın.Son olarak ellerinizi sabun ve ılık su ile yıkayın.
 3. Sirke ve limon suyu kullanarak ellerinizdeki yapıştırıcıdan kurtulabilirsiniz.Eğer limon suyu yoksa taze limonda kullanabilirsiniz.
 4. Asetonu bir pamuk veya bez üzerine sürün ve cildinizde bulaşan bölgeye uygulayın.Aseton cildinize zarar verebilir işlem bittikten sonra cildinize nemlendirici krem sürün.

Detaylı Anlatım için tıklayın >>> Japon Yapıştırıcısı Elden Nasıl Çıkar ?

Japon Yapıştırıcısı Kumaştan Nasıl Çıkar

japon yapıştırıcısı kumaştan nasıl çıkar - Japon Yapıştırıcısı neyle Çıkar - Çözülür
Japon Yapıştırıcısı Kumaştan Nasıl Çıkar

Japon yapıştırıcısını kullanırken koltuk kumaşları, perdeler ve halılara hatta pantolon ve Tshırt gibi kıyafetlere bulaşması sık görülen bir durumdur.Peki Kumaştan Japon yapıştırıcısı nasıl çıkar?

Kumaştan Japon yapıştırıcısını çıkartırken kumaşın rengini soldurmamak ve kumaş üzerinde delik ve kesik açmamaya dikkat edilmedir.

Kıyafetlerinize sürüldüyse ilk müdahale olarak sıcak su altında Japon yapıştırıcısı bulaşmış olan bölgeyi çitleyin.Lekeyi birbirine sürterek zımparalayarak kazımaya çalışın.

Suyun tek başına yetersiz kaldığına karar verirseniz sıvı sabun ilave edin.Nadir olan kumaşlara zarar vermeden işlemi uygulamaya çalışın.

 • Kolonya veya El dezenfektanı : Sadece leke üzerine taşırmadan aseton kolonya veya el temizleme jeli dökün,Diş fırcası ile üzerinden geçerek kazımaya çalışın.
 • Çamaşır sodası : Japon yapıştırıcı sökücü olarak çamaşır sodası kullanabilirsiniz.Renkli kumaşlar için renklilerde kullanıma uygun çamaşır sodası olduğuna dikkat edin.Leke üzerine taşırmadan dökün çitileyin veya dış fırcası ile kazımaya çalışın.

Japon Yapıştırıcısı Tırnaktan Nasıl Çıkar

japon yapıştırıcısı tırnaktan nasıl çıkar - donmuş, kurumuş
Japon Yapıştırıcısı Tırnaktan Nasıl Çıkar

Kadın bu tarz bir olayla çok rahat baş edebilseler de, erkekler Japon yapıştırıcısı tırnaktan nasıl çıkar bilmiyor : )

 1. Tırnaklardaki ojeyi rahatlıkla çıkartan aseton hızlı yapıştırıcıları da rahatlıkla çözebilirler.Pamuk üzerine asetonu sürün ve leke üzerinde ovuşturun kısa sürede çıkacaktır. Aseton yok diyorsanız aynı işlemi tiner,kolonya veya limon suyu ile diyebilirsiniz.
 2. Ellerinizi ılık suda bekletin ve sıvı sabun ile ovuşturun.Kısa sürede su içinde bekleyen tırnaklarınızda ki yapıştırıcı yumuşamaya başlar kazıyarak çıkarta bilirsiniz.

Japon Yapıştırıcı Plastikten Nasıl Çıkar

japon yapıştırıcı plastikten nasıl çıkar - çözücü - neyle çıkar
Japon Yapıştırıcı Plastikten Nasıl Çıkar

Taşma veya kaza ile hızlı yapıştırıcılar telefon masa sandalye araba aksesuarları gibi bir çok plastik parçaya bulaşabiliyor. Peki Japon yapıştırıcısı plastikten nasıl çıkar ?

 • Kazıyın: Kazıyarak çıkartmaya çalışın.Plastiği çizmemek için plastik spatula , bıçak veya kredi kartı gibi aksesuarlar kullanın.Sonuç alamazsanız yumuşatmak için leke üzerine aseton dökebilirsiniz. Telefon, dizüstü bilgisayar gibi değerli eşyalar üzerindeki hızlı yapıştırıcıyı aseton ile çözerken dikkatli olun.
 • Sıcak Su Ve Sıvı Sabun: Sıcak suyun içine sıvı sabun ilave edin ve bez yardımıyla leke olan bölgeye sıcak kompleks uygulayın.Sıcak ve nem uyguladığınız yapıştırıcı yumuşatarak kazımaya çalışın.Bez üzerine kolonya ve el dezenfektanı ilave ederek çözülmeyi hızlandırabilirsiniz. Bu işlemi leke yumuşayana kadar yapmaya devam edin.
 • Kimyasallar: Aseton, Alkol, Tiner veya Benzini pamuk yardımıyla leke üzerine sürün ve bekletin.Çözülen yapıştırıcıyı plastik bıçak ile kazıyın ve son olarak nemli bezle ince kalıntıları kazıyın.

Japon Yapıştırıcısı Metalden Nasıl Çıkar

Hızlı yapıştırıcıları rahatlıkla metal üzerinden çıkarta bilirsiniz.Dikkat etmeniz gereken tek şey boyayı sökmeden ve metali çizmeden leke olan noktaya uygulama yapmak.Peki Metal parçalardan Japon yapıştırıcısı nasıl çıkar ?

 • Sıcak Su : İlk olarak Zarar vermeyecek en yüksek derecede metal üzerine sıcak su dökün ve çizilmeyi engellemek için plastik bıçak yardımıyla kazıyın.Eğer su dökülmeyecek şekilde hassas bölge ise bez yardımıyla sıcak kompleks uygulayarak lekeyi çözmeye çalışın.
 • Aseton,Benzin veya Tiner : Metal üzerindeki lekenin üzerine taşırmadan aseton, tiner veya benzin dökün.Boyaya zarar vermemek için pamuk veya bez kullanarak işlemi uygulayın ve işlem bittiğinde temiz bir bez ile metali temizlemeyi unutmayın.

Kurumuş Ve Donmuş Japon Yapıştırıcısı Nasıl Çıkar

kurumuş japon yapıştırıcısı nasıl çıkar - donmuş japon yapıştırıcısı nasıl çözülür
Kurumuş ve donmuş Japon Yapıştırıcısı Nasıl çözülür

Donmuş Japon yapıştırıcısı nasıl çözülür aklınıza takılıyorsa tavsiyelere kulak verin.

1 mm gibi ince bir tabaka olarak donmuş kurumuş hızlı yapıştırıcıları alkol içeren sıvılar ile rahatlıkla çözebilirsiniz.Bunun yanında kolonya, aseton veya el dezenfektanları bulaşmış olan yapıştırıcıları rahatlıkla çözecektir.

Ama Su damlası büyüklüğünde iyice kurumuş ve donmuş olan yapıştırıcıları sökmek için daha fazla uğraşmanız gerekecek.

Japon yapıştırıcıların %60-70 oranında nem ve oda sıcaklığında çok kısa sürede donduğunu biliyoruz.

Yapıştırıcı bulaşmış bölgeye sıcak buhar uygulayarak çözülmesini sağlaya bilirsiniz.

Sert bölgeler içinde tam tersi dondurarak kazıyarak bir bütün şeklinde sökebilirsiniz.

Kurumuş olan yapıştırıcıya benzin veya tiner ile müdahale edebilirsiniz.Bunun için önce bir parça pamuk veya beze uygulayın, bezi yapıştırıcının sürüldüğü bölgeye sürün eğer zemin sertse aynı anda tırnaklarınız ile kazımayı deneyebilirsiniz.

Japon Yapıştırıcıları Neden Kendi Kaplarına Yapışmaz merak ediyorsanız buraya tıklayarak inceleye bilirsiniz

Son Sözler

 • Kurumuş ve donmuş Japon yapıştırıcısını çözmek hemen müdahale etmeden daha zor olduğunu unutmayın.
 • Kumaş ve mobilyalarımıza sürülen Japon yapıştırıcısını çıkartırken kumaşlara zarar vermemeye özen gösterin.Aseton,tiner,kolonya gibi renklere zarar veren sıvıları kullanırken sadece leke üzerine uygulamaya dikkat edin.
 • Kazıma işlemlerinde plastik gereçler kullanarak çizilme olasılığını düşürebilirsiniz.
 • Doğal Japon yapıştırıcı sökücü olarak olarak ; Sirke, limon suyu ve margarin kullanabilirsiniz.

Ele,cilde mobilyalara,plastiğe,metale ve kumaşa bulaşan Japon yapıştırıcısı nasıl çıkar anlatan detaylı bir rehberin sonuna geldik.Eğer sizinde kendinize has yöntemleriniz varsa lütfen yorumlar kısmından paylaşmayı unutmayın.

Hoşça kalın..

6 Yorum

 1. Mirac
 2. Sevde
 3. Çilek
   • Çilek