Japon Yapıştırıcısı Elden Nasıl Çıkar

Japon yapıştırıcısı elden nasıl çıkar merak ediyorsanız derin bir nefes alabilirsiniz.Çünkü sorununuza çare olacak en detaylı rehberi barındıran adrestesiniz.

Ülkemizde bilinen adı ile çekik gözlü Japon kardeşleri andırsa da, Aslında menşeyi Amerika olan ve bilim adamları tarafından keşfedildikten sonra dünyada en çok satışı yapılan ürün olma unvanı kendisindedir.

Ürünün çok kullanılması zaman içinde bir takım ufak kazalarında yaygınlaşmasına neden olmuş durumda.

Bir önceki yazımda Japon yapıştırıcısı nasıl çıkar ; başlığı altında bir çok eşya üzerinden nasıl müdahaleler etmemiz gerektiğini zaten öğrenmiştik.

Japon yapıştırıcısı elden nasıl çıkar ; Bu makalede ise el ve cildimize temas eden yapıştırıcılardan aseton kullanmadan 5 farklı yöntem ile kurtulmayı öğreniyoruz.

Japon Yapıştırıcısı Elden Nasıl Çıkar ?

Japon yapıştırıcısı elden nasıl çıkar - Asetonsuz Neyle çıkar
Japon Yapıştırıcısı Elden Nasıl Çıkar

Yapıştırıcı elinize bulaştığı andan itibaren hızlıca kurumaya başlayacaktır.Bu işlem hassas ciltlerde yanma ve kaşıntıya yol açabilir.Eğer işiniz uzunsa elinizi sık sık yıkayın veya eldiven kullanın.

Ilık Su Ve Sabun ;

Yapıştırıcı elinize bulaştı ise elinizi ılık su altında ovuşturmaya başlayın.Kısa sürede yumuşayacaktır tırnaklarınızla elinizden kazımaya çalışın eğer canınız yanıyorsa sıvı sabun ilave ederek tekrar ellerinizi sıcak su altında ovuşturmaya devam edin.Bu işlem ile yapıştırıcıdan tamamen kurtulabilirsiniz.

Tuz Ve Su ;

Asetonsuz, Japon yapıştırıcısı elden nasıl çıkar merak edenler tuz ve su kullana bilirler.Yarım yemek kaşığı tuza az miktarda su ilave edin.Yapıştırıcı olan bölgeyi zamparalar şeklinde tuz ile ovuşturun.Sürtünmenin etkisiyle yapıştırıcının döküldüğünü görebilirsiniz.

Margarin Veya Sıvı Yağ ;

Cildinize en az zararı vererek yapıştırıcıdan kurtulmak istiyorsanız Margarin veya sıvı yağı deneyebilirsiniz.Yağı Dökülen bölgeye sürün ve tırnaklarınızla cildinize zarar vermeyecek şekilde kazımaya başlayın.

Limon Veya Sirke ;

Peki doğal yöntemeler ile Japon yapıştırıcısı elden nasıl çıkar ; Limon, limon suyu veya sirke kullanarak cildinize bulaşmış olan yapıştırıcıdan kurtulmanız mümkün.Taze limonu kesin ve bölgeye uygulayın yumuşadığını hissettiğinizde elinizi ovuşturarak veya tırnaklarınız ile kazıyarak temizleyin.

Japon Yapıştırıcısı Elden Nasıl Çıkar - Asetonsuz Neyle çıkar
Japon Yapıştırıcısı Elden Nasıl Çıkar

Yukarıdaki 4 yöntem size ağır kaldı ve daha hızlı şekilde Japon yapıştırıcısı elden nasıl çıkar merak ediyorsanız.El Temizleme Jeli,Kolonya, Aseton veya Tiner tam size göre.

En Hızlı Yöntem ;

Hızlı şekilde elinizdeki kurumuş ve donmuş yapıştırıcıdan kurtulmak için  Dezenfektan olarak kullanılan el temizleme jellerini tercih edebilirsiniz.

Elinize sürdükten sonra ovuşturun ve cildinize zarar vermeden tırnağınızla kazımaya çalışın. Yapıştırıcıdan tamamen kurtulana kadar işleme devam edin.Aynı işlemi kolonya ile de cildinize zarar vermeden yapabilirsiniz.

Aseton ve tiner cilde uzun süre temas ettiğinde, cildinizi kurutur ve zarar verebilir.Zaten yapıştırıcı ile zedelenen cildinize tekrar farklı bir kimyasal ile zarar vermenizi tavsiye etmem. Yinede denemek isteyenler pamuk veya bez üzerine aseton sürerek yapışkan bulaşmış olan bölgeyi silebilirler.

Hızlı Yapıştırıcılar Nasıl Bulundu ?

Son Sözler

Hızlı yapıştırıcıları uygulamaya başlamadan önce tek kullanımlık eldivenler giyerek elinize bulaşmasını engelleye bilirsiniz.

Japon yapıştırıcılarını açarken bıçak kullanırsanız elinize bulaşma ihtimali yükselecektir.Makasla keserek riski azalta bilirsiniz.

Uygulayacağınız bölgenin etrafını kağıt bant ile sararak taşmaları engelleyebilirsiniz.

Hışır örtü veya eski gazete kağıtları ile uygulama yapacağınız zemini kaplayarak yapıştırıcının etrafa bulaşmasını engelleye bilirsiniz.

Hızlı yapıştırıcılar temas ettikten sonra cildinizi kurutur.Yapıştırıcıyı ellerinizden temizledikten sonra nemlendirici krem sürebilirsiniz.

5 farklı yöntem ile Japon yapıştırıcısı elden nasıl çıkar anlatan detaylı rehberin sonuna geldik.Hoşça Kalın

2 Yorum

  1. Melis
  2. Seda Kalan