İnstagram’dan Para Kazanmak : Kazanmak İçin Üret, Sat Ve Paylaş

Eğer gündeminiz de instagram’dan para kazanmak varsa detaylı örnek ve açıklamalar ile instagram’dan nasıl para kazanılır bu makale sayesin de öğrenebilirsiniz.

İnstagram 2010 yılında sadece iPhone için fotoğraf paylaşım uygulaması olarak kurulsa da zaman içinde büyük popülerliğe ulaştı. Günümüz de internet üzerinden para kazanmak isteyenlerin kullanmış olduğu en yaygın yöntem haline geldi.

Ben makale de, instagram’dan para kazanmak isteyenlere; üreterek ve paylaşarak instagram’dan nasıl para kazanılır örnekler ile anlatıyorum.

İnstagram’dan Para Kazanmak

İnstagram'dan Nasıl Para Kazanılır #
İnstagram’dan Nasıl Para Kazanılır

İnstagram üzerinden bir işletme hesabı açarak ticaret yapabilir,kendi üretiminiz olan bir çok nesneyi pazarlıya bilir hatta kişisel hesabınız üzerinden Viral reklam veya ürün tavsiyelerinde bulunarak para kazanabilirsiniz.

Ticaret yaparak para kazanmak istiyorsanız, instagramda satış yapmak, adlı makaleyi inceleyerek detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Paylaşım Yaparak İnstagram’dan Para Kazanmak

Ben kendi instagram hesabımdan sürekli paylaşım yapıyorum ama kimse bana para ödemiyor diye düşünüyorsanız sakin olun ve saf duygularınızı bir kenara bırakın lütfen.

Soru: Peki paylaşım yaparak instagram’dan nasıl para kazanılır ?

 • Cevap: Seni takip eden kitleye; Hesabın üzerinden bir ürün veya hizmeti tanıtan, öneren paylaşımlar yaparak instagram’dan para kazanmak mümkün.

Ama bunun içinde reklam verenin ilgisini çeken bir hesaba sahip olmanız gerekiyor.

Kim Bu Reklam Verenler ?

 • Dünyaca ünlü kurumsal firmalardan tutunda, ürünü pazarlamaya çalışan irili ufaklı bir çok firma instagram üzerinden Viral reklamlar vererek ürün satışı yapmaya çalışıyor. Bu ürün bazen bir sabun, bazen bir saat bazen ise yeni açıkmış bir web sitesi olabilir hatta instagram üzerinden fenomen olmak isteyen bir çok kullanıcı başka hesaplara reklam vererek, para öder.

Reklam Verenin İlgisini Nasıl Çekeriz ?

 • İnstagram kullanımı yağın bir uygula olduğu için sosyal medya üzerinden satış yapmak için reklam verilen en yayğın platform olduğunu bahsetmiştik.

Yani pek çok kurumsal firma instagram reklamları için kendine bütçe ayırıyor ki zaten bizim kurumsal firmaya gelene kadar karşımıza bir çok reklam veren çıkacağı kesin. Bunun için reklam verenin ilgisini çekecek kapasitede bir hesabımızın olması yeterli.

Bu konuda biraz Empati yapalım.

Becel marka ürünlerinin instagram üzerindeki reklamlarını sizin yönettiğinizi var sayalım.Reklamı vereceğiniz hesapta hangi özellikleri arardınız ?

Bu soru karşısında aldığınız cevaplar, instagram’dan nasıl para kazanılır sorusuna kendi kendinize cevap vermenize yetecektir.

Peki… Becel marka ürünlerinin reklamı vermek için karşınızda dört farklı seçenek sunulsa hangisini seçerdiniz ?

 1. 100.00 Takipçisi olan mizah fenomeni.
 2. 500,00 takipçisi olan ama hiç bir gönderisinde yorum ve beğeni bulunmayan bir hesap.
 3. 100 takipçisi olan sıradan biri.
 4. 9.270 takipçisi olan, hesabında yemek fotoğrafları paylaşan ve her gönderisinde en az 500 beğeni ve 40 yoruma sahip biri.

Ürünün yemek kategorisine girdiğini unutmayın.100.00 takipçisi olan bir mizah fenomeni ile yapılacak paket yağ reklamı ne kadar faydalı olabilir ki ?

Veya 500,00 bin bot takipçisi olan bir instagram hesabının reklam verene ne getirisi olabilir. 100 takipçisi biride anca kendi fotoğraflarına 2,3 beğeni alarak kendi egosunu tatmin edebilir.

Ama yemek konulu niş bir hesap sahibi olan yemek fotoğrafçısı benim becel marka yağımla ilgili hesabında çok güzel bir Viral reklam yayınlayabilir. Yani ben 4 numaralı şıkkı seçiyorum.Zaten Becel de benimle aynı kararı vermiş : )

Sizler için bunu hemen kanıtlıyorum.

Karşınızda, baharkitapci ; An itibari ile 495 gönderi 9.270 takipçi 569 takip’ e sahip olan bu kullanıcını kendini yemek fotoğrafçısı olarak tanımlıyor.

Haliyle takipçilerinin ortak yönleri de aynı yemek yapmayı seven yemek araç gereçleriyle ilgilenen 9,270 kişi reklam verenlerin ilgisini çekmeye yetmiş. Dilerseniz sizde kendisini takip edersiniz.Ben gönderileri incelediğimde instagram’dan para kazanmak adına ilham veren onlarca gönderiye karşılaştım. Bunlardan en çok ilgimi çeken çok kaliteli şekilde hazırlanmış olan Viral Becel reklamı.

İnstagram'dan Para Kazanmak
İnstagram’dan Para Kazanmak

Hemen yukarıda ki resimde kırmızı şekilde kutu içine aldığım #becelkalbinisev #saglikliyasam ve #sagliklibeslen etiketleri bu paylaşım için hesap sahibinin ücret aldığını kanıtlıyor.

Viral reklamın ne demek olduğunu bilmeyenler için bu size saçma gelebilir ama incelerseniz haklı olduğumu anlarsınız. Becel markanın ürünlerin üzerinde ki kalp işareti aslında burada ki #sagliklibeslen ve #saglikliyasam etiketlerini simgeliyor.

Ve becel yağ ile hiç bir alakası olmayan bir görselin altına bu #becelkalbinisev etiketi yapmasının başka sebebi ne olabilir. Bu gönderiyi gören baharkitapci takipçilerinin bilinç altına becel yağlarının sağlıklı doğal ve kaliteli ürünler olduğu işlenmeye çalışılmış.

Aman ! sende komplo teorileri yazıyorsun ve instagram’dan nasıl para kazanılır onu merak ediyorum diyenlere, aşağıdaki resmi incelemesini tavsiye ediyorum.

İnstagram'dan Para Kazanmak
İnstagram’dan Para Kazanmak

Yukarıda ki resmi, becel markasının resmi internet sitesinden hakkımda bölümünden aldım.Umarım ikna olmuşsunuzdur : )

Peki baharkitapci, instagram hesabından yaptığı bu reklam sonucu kaç para kazandı dersiniz ? Tabi ki ben kaç para aldığını bilmiyorum ama yüksek bir meblağa aldığı kesin.

Yüksek miktarlarda İnstagram’dan Para Kazanmak için, niş bir konu takip ederek kaliteli bir kitle oluşturmalısınız. Sonrasını düşünmeyin açtığınız konuya en uygun reklam veren kişi veya kurum, sizinle iletişime geçer ve ücret karşılığı reklam vermek istediklerini söylerler.

Hatta paylaşacağınız içeriğe kadar hazırlarlar size sadece uygunluğunu kontrol edim gönderiyi paylaşmak kalır.

Bende instagram’dan kaliteli içerikler üreteceğim bir hesap açmak istiyorum ama konu bulamıyorum diyorsan üzülme, sana da tavsiyelerim var.

İnstagram Sayfası İçerik Konuları

İnstağram’dan para kazanmak için içerik üretmeyi planlıyorsan sana ilk tavsiyem, zaten bildiğin veya uzman olduğun bir konuya yönelmen olacak.

Unutma… instagram rekabeti yüksek bir mecra.Herkese Fark atmak istiyorsan, insanlara faydalı içerikler üretmek zorundasın. Eğer bir konuda uzman değilsen, eğitim aldığın veya merak ettiğin bir konu üzerinde kendini eğittikten sonra paylaşımlar yapmaya başlaya bilirsin.

 1. Yaşadığın şehri gezerek, gittiğin mekanları tarihi yerleri müzeleri tanıtan bir hesap oluşturabilirsin.Kim bilir, belki zaman içinde Hotel ve Restoran sahipleri tanıtım yapmanız için size para ödemek isteye bilirler.
 2. Belirlediğiniz bir hobi üzerine içerikler ürete bilirsin.Örneğin: balık tutmayı veya doğa yürüyüşlerini seviyorsan bunları hesabında yayınlayarak takipçilerini arttırabilir.Zaman içinde bir çok firma ile iş birliği yapabilirsin.
 3. Organik besinler ve organik beslenme ile ilgili içerik üretebilir, bu sayede büyük kitlelerin ilgisini çekebilirsin.
 4. Her hangi bir spor dalında uzman mısın ? Neden bu konuda hesabından paylaşım yapıyorsun.
 5. Kitap okumayı, sinemaya ve tiyatroya gitmeyi seviyorsan bu konular hakkında eleştirini ve düşüncelerini paylaşabilir zaman içinde bir çok kişinin gönlünü dokunabilirsin.
 6. Moda ve güzellik sırları veren bir instagram fenomeni olabilirsin.
 7. Evinde evcil hayvanlar ile beraber mi yaşıyorsun.Bu konuda tecrübelerini paylaşabilirsin.Eğitimleri, bakımları, hastalıkları bir çok konu hakkında içerik ürete bilirsin.
 8. Glutensiz ürünler ve Glutensiz yemek tarifleri hakkında içerikler üretebilirsin.Hatta şeker,kalp hastalarına özel yemek tarifleri hazırlayarak hesabından paylaşabilirsin.
 9. Çocuk büyütmek ve çocuk eğitimi hatta okul öncesi veya sonra eğitim ve etkinlikler ile ilgili paylaşımlar hazırlaya bilirsiniz.
 10. Teknolojik ürünlerin incelemesini yapan paylaşımlar hazırlaya bilirsiniz.

Hangi konuda paylaşım yaparsanız yapın. Özgün olun, insanlara faydalı olun ve kaliteli içerikler üretin.

Eğer bu maddeleri uygulaya bilirseniz, internet üzerinde ki her türlü mecrada para kazana bilirsiniz.

Bu konular beni aşar diyorsanız ve mizahi paylaşımlar, Dini paylaşımlar, Anlamlı sözler vb paylaşımlar yaparak binlerce takipçi kazanabilirim. Bu tarz bir hesap ile instagram’dan para kazanmak istiyorum diyorsan sana da tavsiyelerim var. Lütfen okumaya devam et.

İnstagram’dan Paylaşım Başına 20-450 Lira Para Kazanmak

Gündemi takip ederek en güncel konularda mizah ve eğlenceli paylaşımlar yapan bir instagram hesabı olduğunuzu var sayalım. Zaman içinde birbirinden farklı ; cinsiyet, eğitim, yaşadığı şehir, yaş, ilgi alanı ve davranışa sahip birlerce takipçiye sahip oldunuz.

Bu kitle içinde herkesin tek ortak noktası eğlenmek. Birisi Alanya’da oturuyor diğeri Konya’da.Kitlenin yarısı erkek yarısı kadın, her yaş aralığından farklı ilgi alanlarına sahipler.

Bu çeşitlilik bizim paylaşımdan kazanacağımız tutarı düşürse de, takipçi sayınıza ve takipçilerin aktifliğine göre paylaşım başına 20 ile 450 lira arası instagram’dan para kazanmak için yeterli olacaktır.

Bir hesabın üzerinden yapılan paylaşıma, toplam takipçi sayısının %10 nun yorum ve beğeni olarak katılım sağlaması reklam veren için yeterlidir. Yani 1,000,000 takipçiniz olsa dahi paylaşımlara katılım yoksa reklam almanız mümkün değil.

Bu tarz hesaplara kurumsal firmalardan ziyade genelde, instagram üzerinden ticaret yapan sayfalar, kendi hesabını veya web sitesini tanıtmak isteyen kişiler reklam verir. Kim bana reklam verecek demeyin, siz güncel paylaşımlar yaparak takipçi sayınızı arttırın gerisi gelir.

Tabi ki cagritaner gibi 8,1 milyon takipçisi olan bir kişi bu kadar küçük fiyatlara reklam yayınlamaz.

Nereden mi Biliyorum 🙂

İnstagram'dan Paylaşım Başına 20-450 Lira Para Kazanmak
İnstagram’dan Paylaşım Başına 20-450 Lira Para Kazanmak

5 şubat 2018 tarihinde Türkiye’nin en büyük webmaster forumlarından birinde yapılmış paylaşım. cagrıtaner , 1 post 1 story olarak yayınlayacağı reklam için 4250 lira para istemiş.

Peki daha az takipçisi olan hesap sahipleri ne kadar kazanıyor ?

Bunu öğrenmek için bir çok freelancerlar, barındıran bionluk.com sitesine üye oluyorum ve instagramdan para kazanmak için reklam yayını yapmaya hazır olan hesap sahiplerini aratıyorum.

instagram'dan nasıl para kazanılır
instagram’dan nasıl para kazanılır

Bir ilanın içine girdim ve özette yazanı olduğu gibi buraya yazıyorum.

54.6 bin Takipçi sayısı olan kişisel instagram hesabında reklam yayınlamak için adet başı olarak 120 Lira para talep ediyor ve story’de reklam yayınlatmak istenirse daha farklı fiyat olacağının da altını çiziyor.

İnstagram'dan Nasıl Para Kazanılır
İnstagram’dan Nasıl Para Kazanılır

İnstagram’dan Nasıl Para Kazanılır adlı çalışmaya özel, bir paylaşımda 450 lira kazanmak. adlı eser yukarıda. 550 bin takipçisi olan selmaemin hesabın da bir adet reklam yayınlamak için istenen tutar 450 Lira.

Ben sizin için fiyat aralığı olan iki örnek seçtim.Siz dilerseniz siteye üye olarak instagram reklamları yazarak diğer bir çok ilanı da inceleye bilir. Hatta takipçisi olan bir hesabınız varsa instagram’dan para kazanmak için bedava ilan ekleye bilirsiniz.

Bu konular bana göre değil ama ben yinede kazanç sağlamak istiyorum diyorsan, üretim yaparak instagram’dan nasıl para kazanılır inceleye bilirsin.

Üret / Sat / İnstagram’dan Para Kazan

Kendi ürettikleri ürünleri kişisel instagram hesaplarından pazarlayarak para kazanan bir çok küçük girişimci bulunuyor.

Bu yöntem ile işletme hesabı üzerinden replika ayakkabı satanları birbirine karıştırmayın. Ne üreteceksiniz de satacaksınız, bunu ben size tabi ki söyleyemem ama bu işi yapanlardan feyiz almanız için örnekler verebilirim.

1 Ve karşınızda 105.bin takipçisiyle neredeyse her paylaşımına 130 bin görüntülenme ve binlerce yorum alan ‘ koylu_kiziiii ‘ hesabı.

Üret / Sat / İnstagram'dan Para Kazan
Üret / Sat / İnstagram’dan Para Kazan

Köylü milletin efendisi diye boşuna dememişler. Manisa’da yaşayan bu ablamız kendi ürettiği organik ürünleri tüm Türkiye’de satışa sunmuş.

Bu sayede 776 gönderi ile 105 Bin takipçi elde etmiş ve şuanda pekmez paketlerken çektiği videosunu 314 bin kişi izlemiş, izledikleri yetmez gibi 927 tanede yorum yapmışlar.

Bu ablamızın yaptığı ürünleri kapış kapış alıyorlar.Yorumların çoğuda zaten ürünleri satın almak isteyenler tarafından yazılmış. Yaptığı iş mükemmel ötesi, kendi reklam kanalını kendi üretmiş ve bol bol satış yapıyor. Üret-sat metodu ile instagram’dan nasıl para kazanılır sorusunun en net cevaplarından birini koylu_kiziiii ‘ hesabı bize veriyor.

Bu tarz örnekleri çoğaltmak mümkün.

2 Bu sefer karşınız da el becerisi instagram’dan para kazanmak için kullanan bir anne var.En sağlıklı oyuncak sloganıyla, amigurumi tekniğiyle yapmış olduğu bir çok ürünü satıyor.

Hesab adı: amigurumi_butik

İnstagram'dan Nasıl Para Kazanılır
İnstagram’dan Nasıl Para Kazanılır

İlk gönderisini 17 araklık 2016 da paylaşan bu hesap zaman içinde 211 gönderi 22,5bin takipçiye sahip olmuş.

Şuan incelediğimde her paylaşımında ortalama 1.000 beğeni ve 100 adet yorum alıyor. Yorumların genelini ürünleri satın almak isteyenler yapıyor.

İnstagram üzerinde kendi ürettikleri ürünleri yine kendi hesapları üzerinden pazarlayarak para kazanan bir çok kişi var. Peki sen ne ürete bilir ve instagram üzerinden satabilirsin hiç düşündün mü ?

3 Yorum

 1. Tuğçe
 2. Selim