İnstagram’da Ne Satabilirim : Neler Satılır ? [+15 Fikir]

Aklınızı bu aralar ” instagram’da ne satabilirim ” sorusu mu kurcalıyor ? Eğer öyleyse instagram’da neler satılır sorusuna cevaben listelediğim 15 farklı ürünü inceleye bilirsiniz.

Bir çok kişi sosyal medyada geçirdiği vakti kazanca çevirmek istiyor. instagram’dan para kazanmak için genellikle 3 farklı yöntem kullanıyor. Bunlardan en çok tercih edileni ise ticaret yapmak.

Bilindik birçok E-ticaret sitesinde ürün satmak için bir ücret ödemeniz gerekliyken, instagram’da satış yapmak için hiç bir ücret ödemenize gerek yok. Popüler olarak satılan saat, kıyafet, ayakkabı, takı aksesuar ve gözlük vb. zaten herkes tarafından bilinen ürünlere bu yazıda yer vermedim. instagram’da ne satabilirim sorusuna daha spesifik yaklaştım ve niş odaklı fikirleri ele aldım.

İnstagram’da Ne Satabilirim : Neler Satılır ?

İnstagram'da Ne Satabilirim : Neler Satılır ? [+15 Fikir]
instagram’da Ne Satabilirim : Neler Satılır ? [+15 Fikir]

Ürün listesinin spesifik yani, bir guruba hitap eden niş odaklı olduğunu söyledim. Aslında bu instagram’da uygulanan başarılı bir pazarlama tekniği. Bir çok farklı ürünü satmaktansa belirli bir guruba hitap eden bir sınıfa ait ürünü satarak daha az maliyet ve daha fazla kazanç sağlaya bilirsiniz.

Bir örnek vermem gerekirse: Kozmetik ve bakım ürünleri satan bir instagram sayfası yerine sadece saç bakım ürünleri veya sadece erkek saç bakım ürünleri satarak kendinize niş odaklı bir sayfa seçmiş olursunuz. Bu sayede sattığınız ürünler ile ilgili birebir uyumlu hesap adı oluşturabilir ve o ürün konusunda markalaşma yolunda emin adımlarla ilerleye bilirsiniz.

Modern pazarlama stratejilerinin birisi olan niş odaklı pazarlama tekniği instagram’da satış yaparak para kazanmanızı sağlayacak etkili bir yöntem. Bu konu hakkında özel bir araştırma yapmanızı tavsiye ederim.

1-Organik Temizlik Ürünleri: Marketlerden ambalajlı paketler içinde satın aldığımız temizlik malzemelerinin, canlılara ve çevreye bir çok zararı olduğunu artık herkes tarafından biliniyor.

Bu ürünleri kullanarak kendine ve çevresine zarar vermek istemeyen bir çok kişide farklı alternatifler arıyor. Büyük firmalar bu ihtiyacı tespit etmiş olmasına rağmen, pazarladıkları ürünlerin inandırıcılığı olmadığından dolayı pek fazla talep edilmiyor. Organik temizlik malzemeleri satarak, bir çok müşteri edinebilir kazanç sağlaya bilirsiniz. İnstagram’da neler satılır listesinde ilk sırada, organik temizlik ürünlerine yer verdim.

2-Sıfır Altı Yaş Eğitici Oyuncaklar: Bir çok ebeveyn 6 aydan 6 yaşına kadar olan dönemde çocukların zeka, sanatsal, beceri ve motor gelişimini tamamlayacak etkinler hazırlamak için oyuncaklar satın alıyor.

Eğitici ve zeka geliştirici oyuncalar her yaşa ve etkinliğe göre değişim gösteriyor. Bu sektörle alakalı 10’larca ürün pazarlıya bilirsiniz. Bunun yanında ahşap ve amigurumi’den yapılan organik oyuncakları da satılacak ürünler listesine ekleye bilirsiniz. Kısacası eğitici ve organik oyuncaklardan oluşan bir sayfa açabilirsiniz. instagram’da ne satabilirim listesinde ikinci sırada, eğitici oyuncaklara yer verdim.

3-Kozmetik Ve Bakım Ürünleri: Kozmetik ve bakım ürünleri Şüphesiz online alışveriş de en çok satılan ürünler arasında. Maalesef bu tarz bir sayfa açmak ürün maliyeti sebebiyle büyük bir yatırım isteye bilir.

Maliyeti düşürmek için sadece erkek veya sadece kadınlara özel bir ürünler satabilirsiniz.Saç bakımı veya yüz bakımı gibi bölümler üzerine de bir hesap açmanız mümkün.

Organik bakım ürünlerininde çok fazla talep gördüğünün altını çizmek isterim.Özellikle ağız&diş, saç, yüz ve vücut bakım ürünleri bir çok kişi tarafından organik olarak talep ediliyor. İnstagram’da neler satılır listesinde üçüncü sırada, kozmetik ve bakım ürünlerine yer verdim.

4-Bavul Valiz Ve Çanta: Günümüzde bavullar bile teknolojiye ayak uydurmuş durumda. Seyahat edenlerin işini kolaylaştırmak amacıyla Laptop sehpası olan, şarj ünitesi bulunan ve daha farklı bir çok özelliğe sahip bavullar bulunuyor.

Bunların yanında sırt çantası, kadın kol çantası ve el çantası modellerini de ürün yelpazesi içine katabilirsiniz. instagram’da ne satabilirim listesinde dördüncü sırada, bavul ve çanta modellerine yer verdim.

instagram’dan nasıl para kazanılır ?

5-Elektronik Sigara ve Likit: Sigara kullananların bir çoğu elektronik sigara satın almak için fiyat araştırması yapıyor.Genelde alındıktan sonra uzun süre kullanılmasa da böyle bir talep olduğu kesin.

Bu ürüne ait belirli fiyat aralıklarında onlarca model bulunuyor ve bu işin en güzel yanı sürekli likit alımının zorunda olması. Kar etmeden bu ürünleri satsanız bile tekrar likit almak için size ödeme yapmak isteyen sürekli müşteriler kazanıyorsunuz. Farklı aromada ve fiyatta onlarca likit çeşidinin olduğunun altını çizmek istiyorum. İnstagram’da neler satılır listesinde beşinci sırada, elektronik sigara ve likit’e yer verdim.

6-Kişiye Özel Hediyeler: Kişiye özel hediyeler satan bir instagram sayfası açmak için çok araştırma yapmanız gerekli. Google üzerinde aylık “kişiye özel hediyeler ” kelimesi 25.000 kere aranıyor. Çıkan web sitelerinde genelde hep aynı ürünler var.

İnsanlar sevdiklerine hep aynı hediyeleri vermekten sıkılmış durumdalar karşı tarafa kendini özel hissedecek farklı hediyeler arıyorlar. Eğer bu eksikliği tamamlaya bileceğinizi düşünüyorsanız durmayın kişiye özel hediyeler satan bir instagram sayfası açın. instagram’da ne satabilirim listesinde altıncı sırada, kişiye özel hediyelere yer verdim.

7-Özel Gün Ve Parti Süsleri: Özel günler ve partiler için özel olarak hazırlanan pankart afiş ve süslerden oluşan ürün seçenekleriyle instagram üzerinden satış yapabilirsiniz.

8-Tayt Modelleri: Düz desenli ve renk renk tayt modellerinden oluşan bir ürün listesi hazırlayarak satışa sunabilirsiniz. Tayt rahat oluşundan dolayı kadınların gündelik hayatlarında en çok tercihe ettikleri kıyafetler arasında.

instagram’dan Satış Yapmak İster Misin ?

9-Bebek Güvenlik: Bebeklerin ev ve araba gibi yaşam alanlarında güvenliklerini arttırmak için satışa sunulan bir çok ürün var. Dijital bebek telsizlerinden bebek dolap kilitlerine kadar uzanan geniş bir ürün yelpazesi bulunuyor.

10-Büyük Beden Kıyafet: Büyük beden kıyafet giymek zorunda insanlara modayı yakından takip etmelerini sağlayacak göze hitap eden kıyafetler satabilirsiniz.

11-Kadın İç Giyim: Rahat pijama modelleri, sabahlık modelleri, gecelik modelleri,fantezi kıyafetleri vb. kadın iç giyim ürünlerini satabilirsiniz.

12-Hamile Giyim: Hamilelik dönemlerinde kadınlar kilo aldıkları için yeni kıyafetler almak zorunda kalıyorlar.Hamile giyim isminde farklı bir kıyafet kategori si de bulunuyor.

13-Şapka: Fötr, denizci tipi, bere ve kep şapka modellerini yaz kış satabilirsiniz.

14-Eşarp: Tesettür giyim çok büyük bir maliyete sebep olabilir.Sizde sadece eşarp satışı yapabilirsiniz.

15-Tablo: En çok tercih edilen ev aksesuarları arasında tablolar yer alıyor. Ev ve iş yerlerinin duvarlarını süslemek için Özellikle Kanvas tablolar çok tercih ediliyor.

Sizler için instagram’da ne satabilirim ve instagram’da neler satılır sorusuna cevaben 15 farklı fikir sıraladım. Bugüne kadar online olarak satılan her ürünü, instagram üzerinden de satmak mümkün. Önemli olan sizin ne kadar bütçenizin olduğu ve satış stratejiniz.

İnstagramdan satış yaparak kazanç sağlamak istiyorsanız önce bir eylem planı oluşturmanız gerekiyor. Bu konu hakkında yazmış olduğum diğer yazıları okuyabilirsiniz.

4 Yorum

  1. Pandufkrem