Hayırlı Cumalar Mesajı ; En güzel – Anlamlı Cuma Mesajları [Yeni 2018]

Cümleten hayırlı cumalar , dinimizin bize armağan ettiği bu mübarek günde sevdikleriniz ile paylaşabileceğiniz ; resimli kısa en güzel cuma mesajları bu adreste.

Sevdiklerinize Facebook, Whatsapp veya Msj yoluyla yollaya bileceğiniz en anlamlı ve öz dualar, cuma sözleri için yazının devamını takip etmeniz yeterli.

27 nisan 2018 cuma günü için özel olarak hazırladığım, cuma hutbesi, sözlü, resimli cuma mesajlarını ve hayırlı cumalar mesajı hemen aşağıdan görüntüleye bilirsiniz.Tüm Müslüman aleminin cumasını kutlar , tekrar hayırlı cumalar dilerim.

Cuma Mesajları - Cumanız Mübarek Olsun 2018

Cuma Mesajları – Hayırlı Cumalar – Cumanız Mübarek Olsun

Hayırlı Cumalar Mesajı / Sözlü – Resimli

Cuma Mesajları Resimli Cuma Msj

Cuma Mesajları Resimli

-Tüm din kardeşlerimin Cuması mübarek olsun… Allah herkese şifa versin, bu güzel gününüz gülümsemelerle bitsin inşallah…

-Allah’ım! Ruhumu daraltma, kalbimi karartma, darda koyup aratma, Hak yolundan saptırma, beni senden başkasına yalvartma. Amin. Hayırlı cumalar.. 

-Allah’ım, Sen, benim Rabbım’sin; Senden başka ilâh yoktur. Beni Sen yarattın; ben, Senin kulunum ve gücüm yettiğince Sana olan ahdime ve vaadime bağlıyım. İşlediğim kötülüklerin şerrinden Sana sığınırım. Üzerimdeki nimetlerini itiraf eder; günahlarımı da ikrar ederim. Beni bağışla. Zira günahları bağışlayan ancak sensin. Cumanız akşamınız Mübarek olsun.

Hayırlı Cumalar Mesajı - Cuma Resimli Mesaj

Hayırlı Cumalar Mesajı – Cuma Resimli Mesaj

-Ya Rabbı; sesimizi duyarsın, hallerimizi bilensin. Açtık gönlümüzü sana, sen imdat eyle, sen affeyle, sen yollarımızı hayır eyle dualarımızı kabul eyle. Cuma gecemiz mübarek olsun.

-ALLAH’ın aşkıyla yan bugün, Mevlana gibi dön bugün, secdeye varıp huzura erince, şu fakirde an bu gece. Hayırlı cumalar

-Hz. Enes’den radıyallahu anh rivayetle, Aleyhisselam vesselam efendimiz buyurdular ki; bir cemaat Allah’ı zikretmek için bir yerde otururlarsa, bir münadi gökten onlara şöyle nida eder: Allah’ım mağfiretine nail olmuş olarak kalkınız. Hadis-i Şerif

>>> Birbirinden Farklı 50 Adet Resimli Ve Yazılı Cuma Mesajları İçin Tıklayın <<<

Hayırlı Cumalar Mesajı - Cuma Sözleri Ayetli

Hayırlı Cumalar Mesajı – Cuma Sözleri Ayetli

-Peygamber Efendimiz (s.a.v) buyurdular ki; ”Hatırlayan güzelse, Hatırlanan da güzeldir. Gül bahçesine giren ya gül olur ya da gül kokar.” Yaratanın affına, Resul’ün şefaatine, Cennetin en güzel köşesine mazhar olabilmeniz dileğiyle, Cumanız mübarek olsun. Selam ve dua ile!

-İmkanların bittiği yerde iman vardır. Derdin ne kadar büyük olursa olsun, derdinden büyük ALLAH vardır. Cumanız Mübarek Olsun.

-Yükü sevgi, özü saygı, gücü barış, süsü hoşgörü olan mübarek cuma gününüzü kutlarım Allah’a emanet olun. Hayırlı cumalar.

Hayırlı Cumalar Mesajı - Kısa Cuma Sözleri

Hayırlı Cumalar Mesajı – Kısa Cuma Sözleri

-Ne yaprağın kurusun ne gülünüz solsun, her tuttuğunuz altın olsun. Avuçlarınız semada dudaklarınız duada olsun. Her an ve her gün dualarınız kabul Cumanız akşamınız mübarek olsun.

– Allah’ım, peygamberin Muhammed (s.a.v) in hürmeti için senden istiyorum, sana yöneliyorum! Bu mübarek gün dualarımızı kabul eyle. Amin. Hayırlı nurlu cumalar.

– Şüphesiz biz yeryüzünde olan şeyleri, onun üzerinde ziynet/süs yaptık. Böylece insanların hangisinin amel bakımından daha güzel olduğunu denemek istedik. (Kehf-7) Hayırlı nurlu cumalar.

>>> 18 Farklı Cuma Mesajları Resimli İçin Tıklayın <<<

Resimli Cuma Mesajları - 2018

Hayırlı Cumalar Resmi – Resimli Cuma Mesajları – 2018

–  Çıkarsa kalbinde yara, Yaradan dönüştürür bunu bir gün hayra, sen sabretmesini bilirsen; Yaradan düşürmez seni dara. Kaldır başını semaya, aç ellerini Mevla’ya. Sen istemesini bilirsen, Mevla cevap verir duaya. Cuma günümüz mübarek olsun.

– Makbul, dua ve tövbelerimizi kabul, sağlığımızı daim, kazancımızı bereketli, kalplerimizi ve evlerimizi huzurla doldursun İnşallah. Hayırlı cumalar dilerim.

– Alışmış dilimiz, fitne tadına, islâm zulmedermiş, güyâ kadına. Yalan söylüyoruz, Kur’ân adına; Yüce kelamına, açmışız harbi Ne kadar da sabırlısın.. Yâ Rabbı…Anlatmaya, dilde lisan yetmiyor, Utancından, durdu kalem gitmiyor, Ne yapsak da, bizde kusur bitmiyor; Olmuşuz.. bir kere isyana tâbî; Kurtar bizi.. kurtar bizi.. Yâ Rabbı… AMİN.. AMİN. AMİN… Cumanız hayırlı ve mübarek olsun

En Güzel Cuma Mesajları - 2018

Hayırlı Cumalar Sözleri -En Güzel Cuma Mesajları

Güzellikler içinizi aydınlatsın, yüzünüzden ve yüreğinizden tebessüm eksilmesin. Rabbım, sevdiği kullarından eylesin sizleri ve tabi ki bizleri. Hayırlı cumalar dilerim.İmkanların bittiği yerde iman vardır, derdin ne kadar büyük olursa olsun derdinden büyük Allah vardır. Hayırlı Cumalar.

-Önce yollar uzanır Hakka yürümek için, tomurcuklar güller açar onu görmek için, dua eden biri var senin için. sen de dua et Allah için. Cumanız Mübarek Olsun.

– Ayakları şişer di, o öpülesi ayakları. Ama bizim gibi sabahlara kadar gezmekten değil, sabaha kadar ibadet etmekten. Az yerdi, ama bizim gibi rejim yapmak için değil, fakirliği seçtiğinden. Gece gündüz ağlardı, o ağlayınca meleklerin gözleri dolardı ama bizim gibi pembe diziler yüzünden değil, Mevlaya olan aşkından. Ne kadar farklıyız değil mi Allah rasülünden. Mevla bütün amellerimiz ve niyetlerimizle ona benzemeyi nasip etsin. Amin. Hayırlı cumalar.

>>> 20 Adet Birbirinden Farklı  Resimli Ve Yazılı En Anlamlı Cuma Mesajları İçin Tıklayın <<<

Güzel Cuma Mesajları - Resimli - 2018

Hayırlı Cumalar Resimli – Güzel Cuma Mesajları – Resimli

-Makbul, dua ve tövbelerimizi kabul, sağlığımızı daim, kazancımızı bereketli, kalplerimizi ve evlerimizi huzurla doldursun İnşallah. Hayırlı Cumalar…

-Cuma günleri, duanın kabul olacağı bir an vardır. Cumanın gündüzü, gecesinden daha kıymetlidir. Allah Cuma mızı ve ettiğimiz duaları kabul etsin inşallah.

-Allah’ın selamı rahmeti, bereketi üzerimize olsun! Günümüz aydın Cumanız mübarek olsun ! Hayırlı Cumalar.

Cuma Mesajları Kısa - Resimli - 2018

Hayırlı Cumalar Mesajı Resimli – Cuma Mesajları Kısa – Resimli

+Ey Rahibimiz; bizi Sana boyun eğenlerden kıl, neslimizden de Sana itaat eden bir ümmet çıkar, bize ibadet usullerimizi göster, tövbemizi kabul et. Zira tövbeleri çokça kabul eden ve çok merhametli olan ancak Sensin… (Bakara, 128) Alemlerin efendisine salât-ü selam(a.s.m) ile… cuma geceniz mübarek olsun

-Bugün bayram olsun Hüzünler dönüşsün sevince. Rabbım yaralarımızı sarsın Rauf adıyla Kalbimizdeki marazları gidersin Şafi namıyla,Cumanız mübarek olsun!

İslam gibi dinimiz var,Cuma gibi günümüz var, Hz Muhammed(SAV) gibi sahibimiz var.

>>> 2018 Yılına Özel Hazırlanmış En güzel Kısa Cuma Mesajları İçin Tıklayın <<<

Hayırlı Cumalar Mesajı - Resimli Cuma Mesajları

Hayırlı Cumalar Mesajı – Resimli Cuma Mesajları

-Elleriniz açık, kalbiniz sevgi dolu olsun gözlerinizde iki damla yaş olsun sağanak sağanak yağan rahmet dergahından bir damla da size nasip olsun. Kardeşliğin en güzeli duadır kardeşler dualarınız kardeşleriniz için olsun… Cumanız gibi bütün geceleriniz rahmet olsun.

-Üzerine güneş doğan en hayırlı gün Cuma günüdür. Hadis-i Şerif

-Allah’ın rahmeti ve bereketi üzerinize olsun. hayırlı cumalar

-Selamın Aleykum ” Eğer Din, Ölümden önce bir işe yaramazsa, Ölümden sonra hiçbir işe yaramayacaktır ” Hayırlı Cumalar!

Hayırlı Cumalar Resmi - Cuma Mesajları Resimli

Hayırlı Cumalar Resmi – Cuma Mesajları Resimli

-Dostsuz dünya olmaz imiş, dost duasız kalmaz imiş. Dostun duasını alanın sırtı yere gelmez imiş. Duanız da bulunabilmek ümidiyle cuma aksanımız hayırlı olsun

-*Ey Allah’ım! Yaptığımız işlerde muvaffakıyetler ihsan et bizlere. Kötü yollara geçenleri gittikleri yoldan geri çevir. Evlerimize mutluluk ihsan eyle. Taşımakta zorlanacağımız yüklerle bizleri sınavdan geçirme. Darda ve muhtaç koyma. Amin

-Rabbım ! Üzerimize sabır yağdır. Ayaklarımızı yere sağlam bastır ve inkarcılara karşı bize yardım et. Bakara Suresi Ayet 250

Cuma Mesajları / Resimli – Anlamlı Cuma Msj

Cuma Mesajları - Hayırlı Cumalar Sözleri

Cuma Mesajları – Hayırlı Cumalar Sözleri

-Mübarek Cuma günü yapılacak ibadetlere, diğer günlerde yapılanların, en az iki katı verilmektedir. Buna karşılık ise cuma günü yapılan günahlar da iki kat yazılmaktadır. Cuma gününü en hayırlısı ile geçirmek dileğiyle cumanız geceniz Mübarek olsun

-Rabbım, yarar getirmeyen bilgiden, korkmayan kalpten, duyulmayan duadan, doymak bilmeyen nefisten, açlıktan ki o kötü bir arkadaştır hıyanetten ki o ne kötü sırdaştır tembellikten, korkaklıktan, cimrilikten, kocamaktan, ezel-i ömre döndürülmek ten, Deccal fitnesinden kötülüğünden, kabir azabından, hayatın ve ölümün fitnesinden Sana sığınırım.

-Cumanız hayırlı, yüreğiniz Nur’la dolsun. Cumanız mübarek olsun.

>>> Sizler İçin Hazırladığım 25 Farklı Resimli Ve Yazılı En Güzel Cuma Mesajları İçin Tıklayın <<<

Hayırlı Cumalar Resmi - Cuma Msj Resimli

Hayırlı Cumalar Resmi – Cuma Msj Resimli

-Ya Rabbı; gönlümün tespihine umut boncukları dizdim tane tane. Her bir çekişte af diyerek sığındım rahmetine. Cuma geceniz mübarek olsun.

-Allah’ım! İnancımızdan ötürü bizi zillete düşürmeye gayret edenlere fırsat verme. Bizleri İslam yolundan ayırma. (amin) Hayırlı Nurlu Cumalar.

-Size bir selam verildiği zaman, ondan daha güzeliyle veya aynı selamla karşılık verin. Şüphesiz Allah, her şeyin hesabını gereği gibi yapandır. Allah’ın selamı üzerinize olsun, Cumanız mübarek olsun.

Anlamlı Cuma Mesajları - Hayırlı Cumalar Resimli

Anlamlı Cuma Mesajları – Hayırlı Cumalar Resimli

-Bilerek Hakkı batıla karıştırmayın. Hakkı gizlemeyin. (Bakara – 42) Cumanız Mübarek Olsun. Selam ve Dua ile.

-Rabbım. Ülkemize içeriden ve dışarıdan gelebilecek tüm belalardan ve savaşlardan muhafaza etsin inşallah. Amin Cumanız mübarek olsun.

-Varlığı ebedi olan, merhamet sahibi, adaletli Yüce Allah kendisine dua edenleri geri çevirmez. Dualarınızın Rabbın yüce katına iletilmesine vesile olan Cumanız mübarek olsun.

Kısa Cuma Mesajları - Hayırlı Cumalar Mesajı Resimli

Kısa Cuma Mesajları – Hayırlı Cumalar Mesajı Resimli

-Rabbım, yarar getirmeyen bilgiden, korkmayan kalpten, duyulmayan duadan, doymak bilmeyen nefisten, açlıktan ki o kötü bir arkadaştır hıyanetten ki o ne kötü sırdaştır tembellikten, korkaklıktan, cimrilikten, kocamaktan, ezel-i ömre döndürülmek ten, Deccal fitnesinden kötülüğünden, kabir azabından, hayatın ve ölümün fitnesinden Sana sığınırım.

-Sevgi hak edenin, umut sabreden in, zafer inananın, mutluluk bekleyenin, bunların tümü senin ve sevdiklerinin olsun.Hayırlı Cumalar

-Gevşemeyin, hüzünlenmeyin. Eğer iman etmiş kimseler iseniz üstün olan sizlersiniz.( Al-i İmran suresi: 139)

Hadisli Cuma Mesajları - Hayırlı Cumalar 2018

Hadisli Cuma Mesajları – Hayırlı Cumalar 2018

-Kalpler imanla, gönüller huzurla dolsun. saadetler hepimizin olsun. ne kurulan bağlar bozulsun, nede dostlar unutulsun. cumanız mübarek olsun.

-Allah’ım ömrümüzün kalan kısmını geçen kısmından hayırlı eyle. Amin. Cumanız mübarek olsun.

-Cumanın güzel yüzü yüreğine dokunsun, şeytan senden uzakta, melekler başucunda olsun, güneş öyle bir doğsun ki duaların kabul Cuma günün mübarek olsun.

En Güzel Cuma Mesajları Resimli - Hayırlı Cumalar Fotoğrafları

En Güzel Cuma Mesajları Resimli – Hayırlı Cumalar Fotoğrafları

-Günlerin en değerlisi cumadır. Cuma günü Bayramlardan ve Aşure gününden daha değerlidir. Cuma günü dünyada ve ahirette müminlerin bayramıdır. Cumanız geceniz mübarek Olsun.

-Ey Rabbım! Dinimizden dolayı bizi zillete düşürmeye çaba sarf edenlere fırsat verme. Bizleri İslamın yolundan ayırma. Amin..Hayırlı cumalar

-Sevap yüklü cumalarımız olsun. Hayırlı cumalar

Cuma Mesajları Yazılı - Hayırlı Cumalar Resmi indir

Cuma Mesajları Yazılı – Hayırlı Cumalar Resmi indir

-Güneşin pembeliği ile doğan, saflığıyla süzülen, herkese nasip olmayan mutluluk denen o en güzel duygu sizle olsun. Hayırlı cumalar dilerim.

-Ey iman Edenler Allah’ı çokça zikredin. (Ahzab – 41) Hayırlı Cumalar!

-Ya Rabbı Gönlümün teşbihine umut boncukları dizdim tane tane Her çekişte AF diliyorum ve sana sığınıyorum rahmetine…. Sen affedicisin affetmeyi seversin bizleri de bu mesajı okuyup Amin diyem kullarından Affeyle.. cuma mesajları

En Güzel Resimli Cuma Mesajııları - Cuma Msjı

En Güzel Resimli Cuma Mesajları – Cuma Msji

-De ki: Rabbım! Bağışla, merhamet et. Çünkü sen merhamet edenlerin en hayırlısısın! ( Müminun, 118) Hayırlı cumalar.

-Tüm din kardeşlerimin cuması mübarek olsun ALLAH herkese şifa versin en güzel gününüz gülümsemelerle bitsin iyi günler

-Bütün güzelliklerin kilidini kendinde bulunduran Rabbım hakkımızda en hayırlı kilitleri aç, Cumanız gecemiz bayram tadında olsun inşallah.

 

Cuma Sözleri / En Güzel – Anlamlı – Özlü

Cuma Sözleri - Cuma Mesajları Resimli Paylaş

Cuma Sözleri – Cuma Mesajları Resimli Paylaş

-Bildirdiğin ve gizlediğin tüm isimlerini ve Kur’an-ı Kerim’i, kalbimizin baharı, gönlümüzün nuru, sıkıntımızın ilacı yap. Cuma akşamınız mübarek olsun.

-Rabbım! Gönlümün tespihine umut boncukları dizdim tane tane. Her bir çekişte “AF” diyerek sığındım rahmetine. Hayırlı Cumalar.

-Her nefis ölümü tadacaktır. Sizi musibet ve nimetlerle deneriz. Sonunda bize döneceksiniz. (Enbiya – 35) Cumanız mübarek olsun!

Yeni Cuma Mesajları - Özlü Cuma Sözleri

Yeni Cuma Mesajları – Özlü Cuma Sözleri

-Bütün güzelliklerin kilidini kendinde bulunduran “Rabbım” Hakkımızda en hayırlı kilitleri aç… Amin. Cumanız bayram tadında olsun inşallah…

– Selatü selaya yolladım Mevlaya, sen cümlemizin muradını ver gelecek Cuma’ya.

-De ki: Rabbım! Bağışla, merhamet et. Çünkü sen merhamet edenlerin en hayırlısısın! ( Mümin um, 118) dualarda buluşmak dileğiyle, cumanız mübarek olsun.

Cuma Mesajları Resimli Yeni - Güzel Cuma Sözleri

Cuma Mesajları Resimli Yeni – Güzel Cuma Sözleri

-Bahar güle, sevgi dile, vefa dosta yakışır. Gül yaşamayı, dil paylaşmayı, dostluk hatırlamayı bilenlerindir. Hayırlı Cumalar dilerim.

– Onlar, Sırf Rab’lerinin rızasını kazanmak için sabreder, namazı tam gerektiği şekilde kılarlar. Kendilerini ihsan ettiğimiz rızklardan  gerek gizli, gerek açık bir tarzda bağışta bulunur ve kötülüğe iyilikle mukabele ederler. İşte Onlardır dünya diyarının güzel akıbetini kazananlar. (RA’D 22) Cumanız Mübarek Olsun! Selam ve dua ile!

– Yağmurun toprağa hayat verdiği gibi dualarında hayat bulacağı bu cuma gününde dua bahçesinde yeşeren fidan olmak dileğiyle cumanız mübarek olsun.

En Yeni Cuma Mesajları - Peygamberimizin Cuma Sözleri

En Yeni Cuma Mesajları – Peygamberimizin Cuma Sözleri

– Cuma gününde bir saat vardır ki, Müslüman o saatte namazda Allah’tan bir hayır isterse, Allah ona istediğini verir. ( Buhari, De avat, 61) Hayırlı cumalar.

-Cuma günü geldiği için sevinen bir Müslümana,kıyamete kadar her gün,o kadar sevap verilir ki,adedini Allah C.C bilir

-Cuma günü duaların kabul edildiği zaman hakkında babanın Resûlullah sallallahu aleyhi ve sellem’den bir hadis rivayet ettiğini duydun mu? diye sordu. Ben de: – Evet, duydum. Babam, Resûlullah sallallahu aleyhi ve sellem’i şöyle buyururken işittiğini söyledi: “O vakit, imamın minbere oturduğu andan namazın kılındığı zamana kadar olan süre içindedir.”

Cuma Mesajları Yeni - En Güzel Cuma Sözleri

Cuma Mesajları Yeni – En Güzel Cuma Sözleri

-Özünün hakikati ve yüzünün nuru üzerine yemin ederiz ki, Sana duyduğumuz ihtiyaç, Senin zenginliğine denk! Sana olan ihtiyacımız Senin büyüklüğün kadar. Cumanız geceniz mübarek olsun.

-Ya Rabbı! Sana açılan elleri, sana yönelen gönülleri, sana bükülen boyunları, sana yalvaran dilleri, ne olur boş çevirme, amin. Hayırlı nurlu cumalar.

-Ey iman Edenler! Sabır ve namaz, dua ile Allah’tan dua isteyin. Şüphesiz Allah sabredenler ile beraberdir. (Bakara – 153) Cumanız mübarek olsun. Selam ve dua ile!

Cuma Sözleri Kısa - Güzel Cuma Mesajları Resimli

Cuma Sözleri Kısa – Güzel Cuma Mesajları Resimli

-Mübarek Cuma günü fazilet ve üstünlüğün ümmette ki kokusudur. Müminlerin eza, hasret ve keder dolu cumalarında, varlıkların özü, sevdaların en yücesi olan Sevgili Peygamberimiz Muhammed’imizi (s.a.v) maneviyatta cumalayanlar dan olabilmemiz duasıyla. Cumanız mübarek olsun

-Allah’ım, peygamberin Muhammed (s.a.v) in hürmeti için senden istiyorum, sana yöneliyorum. Bu mübarek gün dualarımızı kabul eyle. Cuma geceniz mübarek olsun.

-Ey iman edenler! Cuma günü namaz için çağrı yapıldığı zaman hemen Allah’ın zikrine koşun ve alışverişi bırakın. Eğer bilirseniz bu, sizin için daha hayırlıdır. Hayırlı cumalar!

Anlamlı Cuma Sözleri - En Anlamlı Cuma Mesajları

Anlamlı Cuma Sözleri – En Anlamlı Cuma Mesajları

-Allah’ım, Sen, benim Rabbım sin; Senden başka ilah yoktur. Beni Sen yarattın; ben, Senin kulunum ve gücüm yettiğince Sana olan ahdime ve vaadime bağlıyım. İşlediklerimin (kötülüklerin) şerrinden Sana sığınırım. Üzerimdeki nimetlerini itiraf eder; günahlarımı da ikrar ederim. Beni bağışla. Zira günahları bağışlayan ancak sensin. Cuma’nız Mübarek olsun Hayırlı nurlu cumalar.

-Ellerin semaya, dillerin duaya, gönüllerin mevlaya yöneldiği Mübarek Cuma gününü kutlar, hayırlara vesile olmasını dilerim.

-Dua ışıktır yarınlara, umuttur her canlıya. Dualar birdir yüce Allah’ın huzurunda. Dertlere derman olsun, bütün dualarımız dostlarımıza. Cumanız mübarek olsun.

Anlamlı Cuma Sözleri - En Anlamlı Cuma Mesajları

Anlamlı Cuma Sözleri – En Anlamlı Cuma Mesajları

-İmkanların bittiği yerde iman vardır. Derdin ne kadar büyük olursa olsun, derdinden büyük Allah vardır. Cumanız geceniz Mübarek Olsun.

-Lailahe illallahtir özüm, Muhammed Mustafadır sözüm, ihlas-i serif ile yıkadım yüzüm. Ayetele kürsü için sen kabul eyle sözüm. Allah.c.c cuma mızı ve ettiğimiz duaları kabul etsin inşallah .

-Gündüz her iki tarafında ve gecenin saçaklarında namaz kıl! Muhakkak ki, iyilik kötülükleri giderir. Bu ise düşüne bilenlere bir öğüttür. ( Hud Suresi ayet 114) Cumanız mübarek olsun.

Cuma Msjı / Hadisli – Dualı

Cuma Msjı Resimli - Sözlü Yazılı 2018

Cuma Msjı Resimli – Sözlü Yazılı 2018

-Gül bahçesine girenler gül olmasalar da gül kokarlar. Kainat in en güzel gülünün kokusunun üzerinizde olması temennisiyle. Cumanız Mübarek Olsun.

-İnsan; Geçmişin Has retçisi, Geleceğin Özlemcisi, Yaşadığı Anın Şikayetçi sidir! ALLAH bizi şikayet değil Şükredenlerden eylesin. (Amin) Hayırlı Cumalar.

-Ey Rabbımız! Bizi Sana boyun eğenlerden kıl, neslimizden de Sana itaat eden bir ümmet çıkar, bize ibâdet usûllerimizi göster, tövbemizi kabul et. Zîrâ, tövbeleri çokça kabul eden ve çok merhametli olan ancak Sen”sin.” (Bakara, 128) Alemlerin efendisine selatu selam (a.s.m) ile. Hayırlı Cumalar Dua ile.

-Allah’ım! Sen’den dünya ve ahirette af ve afiyet diliyoruz. Her türlü semavi ve arzi afet ve belaları üzerimizden uzaklaştırmanı istiyoruz.

-Baba rızk kapısıdır, açmasını bilene; anne cennet kapısıdır, girmesini bilene; kardeş gönül aynasıdır, bakmasını bilene; eş, dost, hısım, akraba, konu komşu okyanustur, yüzmesini bilene; evlat deniz suyudur, ne içilir ne de vazgeçilir; torun ceviz içidir, sevmeye doyulmaz. Hayırlı cumalar dilerim.

-Ellerin semaya, dillerin duaya, gönüllerin mevlaya yöneldiği cuma gününü kutlar, hayırlara vesile olmasını dilerim.

-Senden başka ilah yoktur. Seni her türlü noksandan tenzih ederim. Gerçekten ben kendine zulmedenlerden oldum. ( Enbiya suresi, 87) Cumanız mübarek olsun!

-Melekler daima duacınız olsun. Yüreğiniz ferah, ilhamımız bol olsun. Sevgili peygamberimiz, şefaatçimiz olsun. Cumanız mübarek olsun.

-Hayatın şereflisini, rızkın bereketli sini, vücudun sıhhatli sini, ahlakın faziletlisini, evladın edepli sini, nasip eyle ya Rabbım. Hayırlı Cumalar dilerim.

-Cuma günü namaza çağrıldığı zaman, hemen Allah’ı anmaya koşun ve alış verişi bırakın. Eğer bilmiş olsanız, elbette bu,sizin için daha hayırlıdır. (Cuma Suresi /9)

-Makbul, dua ve tövbelerimizi kabul, sağılığımızı daim, kazancımızı bereketli, kalplerimizi ve evlerimizi huzulsa doldursun İnşallah. Hayırlı cumalar direrim.

-Allah’ım!Kalp katılığından, gafletten, dalaletten, zilletten, miskinlikten, küfürden, şirkten, nankörlükten, riyadan, sadece Sana sığınırız. Sen bizleri koru. Güç yetiremeyeceğimiz bela, fitne ve musibetlerle bizi imtihan eyleme.

-Hani bir selam beklersiniz ya uzaklardan, kimden olursa olsun, ‘unutulmamışım’ dersiniz ya; O selam size olsun. Yarabbim sizi o kadar çok sevsin ki, ilk sözü: Kulum senden razıyım olsun. Hayırlı cumalar.

-Özürsüz 3 Cumayı terk eden kimsenin kalbin Allah mühürler. (Hadis-i Şerif)

-Ya Rabbı! Gönlümdeki boşlukları öyle güzel şeylerle doldur ki; kemiği olmayan dilim Allah kelimesinden başka bir şey demesin. Hayırlı Nurlu Cumalar.

-Rabbimiz! Güçsüzlüğümüzü ve Senin isteklerini yerine getirmedeki yeteneksizliğimiz’i sana şikayet ediyoruz. Üzüntümüzü ve tasamızı da yalnız sana arz ediyoruz. Cumanız geceniz mübarek olsun.

-İmkanların bittiği yerde iman vardır. Derdin ne kadar büyük olursa olsun, derdinden büyük ALLAH vardır. Cumanız Mübarek Olsun.

-Mübarek cuma gününüzü kutlar, her şeyin gönlünüzden geçtiği gibi olmasını temenni ederim. hayırlı cumalar.

-Allah’ım!Fayda vermeyen ilimden, ürpermeyen kalpten, doyma bilmeyen nefisten, yaşarmayan gözden ve icabet edilmeyen duadan sana sığınırız. Bildiğimiz ve bilmediğimiz şeylerin şerrinden Sen bizleri koru.

-Allah’ın adıyla başladığınız her işinizde başarılar dilerim. Cuma gününüz Mübarek Olsun.

-Kalpler imanla, gönüller huzurla dolsun. saadetler hepimizin olsun. ne kurulan bağlar bozulsun, nede dostlar unutulsun. -cumanız mübarek olsun.

-Anlatmaya dilde lisan yetmiyor, utancından durdu kalem gitmiyor, ne yapsak da, bizde kusur bitmiyor; olmuşuz bir kere isyana tabi, kurtar bizi Yarabbi.Cumanız geceniz hayırlı ve mübarek olsun.

-“Ey Rabbimiz! Bizi Sana boyun eğenlerden kıl, neslimizden de Sana itaat eden bir ümmet çıkar, bize ibâdet usûllerimizi göster, tövbemizi kabul et. Zîrâ, tövbeleri çokça kabul eden ve çok merhametli olan ancak Sen’sin.” (Bakara, 128) Alemlerin efendisine selatu selam(a.s.m) ile … Hayırlı Cumalar Dua ile…

-Cuma günü yapılan ibadetlere,diğer günde yapılanların iki katı verilir.Buna karşılık,Cuma günü işlenen günahlar da iki kat yazılır.

-Umutsuz kapılar vardır açılmaz, Rabbimin kapısı büyüktür, kapanmaz. Sen umudunu kaybetme Rabbım kulunu bırakmaz. Hayırlı Cumalar.

-Allah’ın nuruyla, ümmetini selamlayan gül yüzlü nur Peygamberin (sav) şefaati üzerinize olsun. Hayırlı Cumalar.

-Allah’ım!Bilerek veya bilmeyerek işlediğimiz hatalarımızı, günahlarımızı bağışla. Bizlere merhamet buyur. Şüphesiz Sen merhametlilerin en merhametlisisin.

-Gününüz nurlu, nefesiniz huzur dolu, sağlıklı ve sıhhati iman dolu, sabrınız bol şükrünüz daim olsun. Hayırlı nurlu Cumalar.

 

Cuma Hutbesi / Konusu

Cuma Hutbesi - 27-08-2018 - Hayırlı Cumalar Mesajı

Cuma Hutbesi – 27-08-2018 – Hayırlı Cumalar Mesajı

27.04.2018 Tarihine Ait Cuma Hutbesi

Kaynak : Din Hizmetleri Genel Müdürlüğü

 

AF, ARINMA VE KURTULUŞ VESİLESİ: BERAT GECESİ

Cumanız Mübarek Olsun Aziz Müminler!

Rahmeti sonsuz, affı sınırsız olan Yüce Rabbimiz, okuduğum ayet-i kerimede bizlere şu müjdeyi vermektedir: “De ki: ‘Ey kendi aleyhlerine günahta haddi aşan kullarım! Allah’ın rahmetinden ümidinizi kesmeyin. Şüphesiz Allah dilerse bütün günahları affeder. Çünkü O, çok bağışlayandır, çok merhamet edendir.”

Muhterem Müslümanlar!

Af, arınma, mağfiret ve kurtuluş vesilesi olan Berat gecesine yaklaşmanın sevincini yaşıyoruz. Yüce Rabbimize sonsuz hamdü senalar olsun. Hep birlikte 30 Nisan Pazartesiyi Salıya bağlayan gece Berat gecesini idrak edeceğiz inşallah.
Peygamber Efendimiz (s.a.s) bir kutsî hadiste şöyle buyurmuştur: “Şaban ayının on beşinci gününü oruçlu geçirin. Gecesinde ise ibadete kalkın. Çünkü o gece güneş batınca Allah Teala keyfiyetini bilemediğimiz bir halde en yakın semaya tecelli ederek fecir doğuncaya kadar: ‘Bağışlanma dileyen yok mu, onu bağışlayayım! Rızık isteyen yok mu, ona rızık vereyim! Musibete uğrayan yok mu, ona afiyet vereyim…’ buyurur.”

Kardeşlerim!

Ömür, bizim en kıymetli sermayemizdir. Her saatimiz hazine, her dakikamız servet değerindedir. Berat gecesi de hayat yolculuğumuzun en bereketli duraklarından biridir. Berat bizlere varlığımızı yeniden gözden geçirme, muhasebe ve tefekkür imkânı kazandıran bir fırsat gecesidir. Berat, mağfirettir. İlahî rahmetin tecelli ettiği gündür. Berat, nedamet ve umut zamanıdır. Berat gecesi ellerin duaya, gönüllerin semaya açıldığı gecedir. Rabbimize yönelip mağfiret iklimine girmenin adıdır

Berat. Berat, kırılan kalpleri onarma, dargınlık duvarlarını yıkma, kin, nefret ve intikam duygularını aşma günüdür. Berat, arzularımızın, hevâ ve heveslerimizin, bencilliklerimizin etkisinden, nefsimizin esaretinden kurtulma gecesidir. Nefis ve şeytanın hile ve tuzaklarına karşı teyakkuzda olma bilincini diri tutma vaktidir.

Kıymetli Müminler!

Her yıl gelen Berat gecesi, bizlere, her türlü kötülük, zulüm, haksızlık ve adaletsizlikten uzak kalmayı öğretir. Berat gecesi bize sadece Allah’ın affına mazhar olmayı değil, affedici olmayı da hatırlatır. Zira Allah’tan af bekleyen affedici olur. Kendisine, ailesine, din kardeşlerine, çevresine ve tüm kâinata karşı affedici ve hoşgörülü olur. Allah’ın hoşnutluğunu isteyen, hiç kimseyi hor ve hakir görmez. Allah’ın sevgisine ulaşmak isteyen, daima yüreğinde sevgi ve merhamet taşır.

Aziz Müminler!

Bu gece vesilesiyle bir kez daha hatırlatmak isterim ki, “insanlık için gönderilmiş hayırlı bir ümmet” olma yolunda hepimize ayrı ayrı sorumluluklar düşmektedir. Zira etrafımızda olup bitenlere karşı duyarsız kalarak salih bir mümin olmamız mümkün değildir.

Geliniz bu bereketli zaman diliminde unuttuğumuz ve terk ettiğimiz sorumlulukları yeniden hatırlayalım. Dünyayı ahirete tercih eder hale gelmişsek en yakınlarımızdan dahi esirgediğimiz sevgi ve merhamet için tövbe edelim. Yetim ve öksüzleri, mazlum kardeşlerimizi yalnız bırakmışsak tövbe edelim. İhmal ettiğimiz kulluğumuzu gözden geçirelim. Hırpalanmış şu gönül dünyamızı dua, ibadet ve tefekkür ile taçlandıralım.

Günaha ve kötülüğe giden yollara set çekelim. İyiliğin egemen olduğu bir dünya için çaba gösterelim. Allah’ın rahmetinin bolca tecelli ettiği bu günleri en güzel şekilde değerlendirelim. Taatimizle, teslimiyetimizle, salih amellerimizle tövbelerimizi, istiğfarlarımızı yalnız O’na arz edelim. Hatalarımızdan, kusurlarımızdan, günahlarımızdan bir daha dönmemek üzere yüz çevirelim.

Hutbemi, Efendimizin şu duasıyla bitirmek istiyorum: “Allah’ım! Gazabından rızana, cezandan affına, Sen’den yine Sana sığınıyorum. Sana övgüleri saymakla bitiremem. Sen kendini nasıl övdüysen öylesin.”

“Allah’ım, Seni anıp zikretmek, nimetine şükretmek, sana en güzel şekilde ibadet etmek için bize yardım eyle.”

 

 

2 Yorum

  1. Melike
  2. Eylül