Fare Tırmanabilir Mi ?

Fare tırmanabilir mi : Fareler yüzyıllardır her zorluğa rağmen, insanların yaşam alanları içinde varlığını sürdürmektedir. Müstakil tek katlı evlerde farenin görülmesi normal karşılanırken, daha yüksek binalarda farenin oraya nasıl geldiği sorusu aklı kurcalar.

Bu makalede: fare tırmanabilir mi ?, fare yatağa çıkabilir mi ?, fare duvara tırmanabilir mi ? fare camdan girer mi, gibi bir çok soruya cevap bulabilirsiniz.

Fare Tırmanabilir Mi ?

Fare Tırmanabilir Mi ?
Fare Tırmanabilir Mi ?

Fareler doğal hayatta yuvalarını toprak altına yapmayı tercih etse de nadiren bazı türleri yüksek alanları da tercih eder. Buda ciddi bir tırmanma yeteneğinin olması ile mümkün olur.

Günümüzde fareler, pürüzsüz bina duvarlarına tırmana bilirler oradan da camdan evinize rahatlıkla girerler.

Fare evin içindeyse çok rahat bir şekilde yatağa tırmana bilir. Hatta duvardan 2 metre yüksekte ve yere sabitlenmemiş mutfak dolaplarına bile çok rahat erişebilirler.

Fare tırmana bilir mi sorusuna, kesinlikle tırmanır cevabını vermek mümkündür. Tabi ki bir şeyi iddia edip onu kanıtlamak da biliğinin kesin olduğu anlamına gelmez. Bu nedenle fare tırmanır mı sorusuna cevap olacak bir videoyu sizlerle paylaşıyorum.

Fare Tırmanabilir Mi ?

Yukarıda ki videoda farenin binanın duvarına nasıl rahat tırmandığını ve evin içine camdan girmeye çalıştığını net bir şekilde görebilirsiniz.

Evde fare istilası yaşıyorsanız; fare nasıl yakalanır inceleyin.

4 Yorum

  1. Ilyas
  2. Beğüm