Fare Saklandığı Yerden Nasıl Çıkarılır ?

Fare saklandığı yerden nasıl çıkarılır ; Farenin saklandığı yeri tespit ettiniz ve onu bulunduğu yerden çıkartmak konusunda yardıma ihtiyacınız varsa size uygulamalı 3 yöntem tavsiye edebilirim.

Eğer farenin gizlendiği yere erişmeniz zor ise, bırakın orada kalsın. Yazının bitiminde paylaşacağım diğer makaleyi inceleyerek kısa zamanda fareyi yakalayabilirsiniz. Ama eğer fare şuan size çok yakınsa, onu oradan çıkartıp atmanıza fayda sağlayacak iki farklı videoyu sizlerle paylaşıyorum.

Fare Saklandığı Yerden Nasıl Çıkarılır ?

Fare Saklandığı Yerden Nasıl Çıkarılır ?
Fare Saklandığı Yerden Nasıl Çıkarılır ?

Fareyi saklandığı yerden çıkarmaya başlamadan önce farenin hızlı şekilde farklı odalara kaçmasını engelleyecek düzenlemeler yapın. Kapı altındaki boşlukları kapatın ve oda içinde farklı bir mobilyanın arasına girmemesi için boşlukları kapatmaya çalışın.

Yüksek Yoğun Işık Kullanın

Fareler, gündüz ortalama 12 saat uyurlar ve gece saklandığı yerden çıkarak yiyecek aramaya başlarlar. Gece görüşü için özel olarak yaratılmış olan gözlerindeki, retinada çubuk biçimindeki görme hücrelerinin fazla olması yüksek ışık tutulduğunda anlık olarak kör olmalarını sağlar. Eğer fare erişebileceğiniz bir konumdaysa, ona karşı yüksek ışık tutun. Mümkünse kör olan farenin üzerini şeffaf bir cisimle kapatarak, kıskıvrak yakalayın. Eğer erişemeyeceğiniz uzaklıktaysa, kısa süren körlük sonrası oradan kaçmaya çalışacak ve saklandığı yerden çıkmış olacaktır.

Farenin Sevmediği Kokuları Kullanın

Farelerin görme duyuları kadar, koku alma duyuları da çok gelişmiştir. Fareyi saklandığı yerden çıkartmak için, hassas olan koku alma duyusunu zorlayabilirsiniz. Bunun için farenin sevmediği kokular‘ dan olan, nane yağı veya sedir ağacı yağını suyla seyrelttikten sonra spreyleme yaparak saklandığı alana sıkabilirsiniz.

Yüksek Ses Çıkartın

İnsanların varlığı fareleri fazlasıyla tedirgin eder. Eğer fare sizi görüp saklandıysa, yüksek ses çıkartarak onu saklandığı yerden çıkartabilirsiniz. Bu yöntem başarısız mı oldu, bir cisimle fareye dokunmayı deneyin.

Videolar / Fare Saklandığı Yerden Nasıl Çıkarılır ?

Fare saklandığı yerden nasıl çıkarılır, sorusuna cevap olarak Youtube’de paylaşılmış 2 videoyu izlemeniz için paylaşıyorum.

Fare Saklandığı Yerden Nasıl Çıkarılır ?

Yukarıdaki videoda fareyi sakladığı yerden çıkarmak isteyen kişi bir sopa yardımıyla fareye dokunuyor ve fare kaçacak delik arıyor. Kediden medet Unan adam, pek umduğunu bulamasa da sonunda fareyi yakalamayı başarıyor.

Fare Saklandığı Yerden Nasıl Çıkarılır ?

Bu videoda ise fare yine evin bir köşesine saklanıyor. Evin kedisi en başta ne olduğunu anlayamasa da ev ahalisinin yardımıyla fareyi yakalıyor ve kısa sürede öldürüyor.

Fare saklandığı yerden nasıl çıkarılır , sorusuna ait cevaplar sizi memnun etmedi ?  Fare nasıl yakalanır, adlı makaleyi inceleyerek fareden tamamen kurtulmanıza yardımcı olacak tüm yöntemleri inceleyebilirsiniz.

2 Yorum

  1. Sevgi