Fare Nerelerden Geçebilir ?

Fare nerelerden geçebilir ve fare kapı altından geçer mi, sorularına cevap bulmak amacıyla bu makale hazırlanmıştır.

Fareler, yüzyıllardır insanların yaşam alanlarını ziyaret eder, buralara yuva yapar ve yaşarlar. İnsanlarda bu durumla karşılaşmamak için bir çok önlem almaya çalışır. Peki, fare nerelerden geçebilir ?

Fare Nerelerden Geçebilir ?

Fare Nerelerden Geçebilir ?
Fare nerelerden geçebilir ? – Fare kapı altından geçer mi ?

Farenin türü ve boyutuna orantılı olarak fare kafa çapının sığdığı her delikten geçebilir. Eğer farenin burnu ve ağzı bir delikten geçebiliyor ve kemirebileceği bir nesle ise orayı da kafa çapının sığacağı bir boyuta getirdikten sonra geçebilmektedir.

Eski ahşap ve kerpiç yapılarda farelerin bol görülme sebebi de budur. Fareler önde bulunan kemirme ve parçalama dişlerini kullanarak insanların yaşam alanlarına sızarlar.

Ortalama bir ev faresi 7 ile 10 santim uzunluğundadır ve 1,7 santim çapındaki deliklerden geçebilir. Buna açıklamaya aşağıdaki videoyu izleyerek onaylamak mümkündür.

Fare Nerelerden Geçebilir ?

Fare Kapı Altından Geçer Mi ?

Fare kapı altından geçer mi : Ev faresi ve çatı fareleri 7 ile 10 santim uzunluğunda olurlar. Eğer kapı altındaki boşluk, 1 kurşun kalemin sığacağı kadar büyüklükte ise rahatlıkla geçebilirler.

Eğer evde lağım faresi varsa kapı altında ki boşluktan geçebilmesi pek mümkün değildir. Ama farelerin iyi birer kemirgen olduklarını ve geçemediği delikleri kemirerek büyüttüklerini unutmayın.

Fare kapı altından geçer mi sorusuna aşağıdaki videoyu ikizleyerek geçerli bir cevap bulmanız mümkün.

Fare kapı altından geçer mi

Konuyla alakalı, diğer makaleleri incelemeyi unutmayın. Fare nasıl yakalanır tüm çözümleri inceleyin.

2 Yorum

  1. Filiz