Fare Ne Yer : Sevdiği Yiyecekler Nelerdir ?

Fare ne yer , farelerin sevdiği yiyecekler nelerdir ve fare en çok neyi sever sorularına cevap olması için ayrıntılı bir makale hazırladık.

Fareler beslenme, yuvalama ve ömür boyu uzamaya devam eden ön dişlerini törpülemek için sürekli olarak yerler. Doğal ortamda mütevazi hayat sürmelerine rağmen konu insanların yaşam alanları olduğunda daha görgüsüz davranırlar demek yanlış olmaz. Bu makalede farenin en sevdiği yiyecekler ve fare ne yer sorusuna en net cevapları bulabilirsiniz.

Fare Ne Yer ?

Fare Ne Yer : En Çok Neyi Sever ! [ Sevdiği Yiyecekler Nelerdir ]
Fare Ne Yer : En Çok Neyi Sever ! [ Sevdiği Yiyecekler Nelerdir ]

Fareler yaşamak için her şeyi yiyebilirler, yuvalama için karton, plastik ve kıyafetleri kemirirler aynı zamanda sürekli uzayan dişlerini törpülemek için beton ve tahtaları oya bilirler.

Farelerin peyniri çok sevdiği insanlar arasında doğru bilinen yanlışlardan sadece birisidir. Fare doğada ne yer sorusuna cevap bulmak için yapılan araştırmalarda farelerin meyve, tohum ve bitki köklerini yedikleri gözlemlenmiştir. (1)

Yapılan bir araştırma göre, farelerin dünya üzerinde bulunan gıda stokunun %20’sini yediği tahmin edilmektedir. Fare ne yer sorusunu bu açıdan incelediğimizde farelerin hayatta kalmak için her şeyi tüketebileceğini anlamak çokta zor değildir. Çoğu fare türlerinin kıtlık dönemlerinde kendi yavrularını hatta kendi kuyruklarını dahi yedikleri bilinmektedir.

Fare Nasıl Yakalanır ?

Fare ne yer sorusuna, her şeyi yerler demek kesinlikle yanlış bir tespit değildir.Fare tuzaklarına koymak üzer fareler en çok neyi sever ve farelerin sevdiği yiyecekler hakkında bilgi almak istiyorsanız makalenin bundan sonra olan kısmını dikkatli şekilde inceleyebilirsiniz.

Fıstık Ezmesi Ve Tane Fıstık

Eğer fare kapanına koymak üzre yem arıyorsanız, fıstık ezmesi tam size göre. Fıstık ezmesi farelerin sevdiği yiyecekler arasında ilk sırada gelmektedir. Eğer fıstık ezmesi bulamıyorsanız tane fıstık, fındık, ceviz veya diğer kuru yemişlerden faydalanabilirsiniz.

Çikolata ve Gofret

Besin olarak fareler en çok neyi sever sorusuyla sık sık karşılaşıyoruz. Eğer fare kapanına koymak üzre fare yemi arıyorsanız gofret ve çikolatayı demenizi tavsiye ederim. Özellikle dışı çikolata kaplı gofretler, farelerin sevdiği yiyecekler arasında yer almaktadır.

Bal, Reçel Ve Pekmez

Farelerin hayatta kalmak için bol protein ve karbonhidrata ihtiyaçları olduklarını biliyoruz. Eğer fare tuzakları üzerine bal, reçel veya pekmez sürerseniz yemek için kısa sürede kapana yakalanacaklardır.

Et

Çiğ et, sucuk veya pastırma farelerin sevdiği yiyecekler arasındadır. Fare tuzaklarına et ve et ürünleri konulduğunda genel olarak geri dönüşü yüksek olur.. Etin içeriğinde bulunan yüksek protein farelerin ihtiyaçlarını tam anlamıyla karşılamaktadır. Farelerin et yemek için güvercin ve tavuk avladığı herkes tarafından bilinmektedir.

Evcil Hayvan Mamaları

Evci hayvanlar için üretilen malalar, farelerin oldukça ilgisini çekebilmektedir. Etli, tavuklu veya balıklı kedi köpek mamaları fareler için lezzetli birer besin kaynağıdır. Fare ne yer sorusuna, evcil hayvan mamaları cevabını vermek yanlış olmaz. Fareleri yakalamak için tuzak ve kapanların üzerine yem olarak konulabilir.

Un Ve Unlu Mamuller

Fare zehrinin kullanımı bu kadar yaygın değilken, alçı ve un karışımı ile yapılan hamur topları ile fareler öldürüldü. Fareler, hayatta kalmak için yüksek miktarda karbonhidrata ihtiyaç duyarlar. Un ve unlu mamullerde farelerin bu ihtiyacını fazlasıyla karşılar bu nedenle farelerin sevdiği yiyecekler arasında yer almaktadır.

Bitkiler

Fare ne yer sorusuna bitki cevabını verdiğimizde insanlar çok şaşırıyor. Fareler doğal yaşamlarında çevrede bulunan bitki ve bitki tohumlarını tüketirler. Ağaç ve ağaç dallarını dişlerini bilemek için kemirirler. Bu durum sadece tarla fareleri için geçerli değildir. Neredeyse bilinen tüm fare türleri bitki ve tohum yemektedir. Tabii, tuzakların üzerine bitki koymanız önerilmez.

Meyveler

Fare ne yer sorusuna verilebilecek diğer bir cevap ise meyvelerdir. İçerisinde bulunan şeker sayesinde meyveler, kemirgenler için cazip bir yiyecektir. Böğürtlen ve ahududu çalıları içinde bu nedenle fareler görülebilir. Evin etrafında bulunan ağaçlardan, yere dökülen meyveler fareleri mıknatıs misali çekebilir. Çöp kutularına atılan meyve ve meyve kabukları da fareler üzerinde aynı etkiyi yapmaktadır.

Fare ne yer ve farelerin sevdiği yiyecekler nelerdir, sorusuna detaylı olarak cevap bulabileceğiniz makalenin sonuna geldiniz, daha fazlası için lütfen takipte kalın.

2 Yorum

  1. Fareden Dertli