En iyi Türk Kahvesi Markası Hangisi? Bol Köpüklü En Güzel Türk Kahveleri

En iyi Türk kahvesi markası hangisi ? Çeşitlerini , isimlerini  ve yapılışlarını merak ediyorsan doğru yerdesin.Sizi biraz daha meraklandırmak için bilmenizi isterim ki Tarım bakanlığının resmi sitesindeki açıklamaya göre;

Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de düzenlenen UNESCO Somut Olmayan Kültürel Mirasın Korunması Komitesinin 8. oturumunda “Türk Kahvesi” UNESCO Somut Olmayan Kültürel Miras listesine dahil edildi.

Mirasımıza sahip çıkmak adına  bu ünün sebeplerinden bahsetmek istiyorum.

Türk kahvesi özel bir kahve çekirdeği değildir.Ülkemizde ticari anlamda kahve çekirdeği yetişmese de  ünü ülkenin sınırlarını aşmış durumda peki bunun sebebi ne markası mı sizce ? Tabi ki değil.

  1. Kahve çekirdeğinin çekilme şekli 
  2. Kendine has tarihi ve özel pişirme yöntemi
  3. Sunum 

Yukarıda yazan üç maddeyi daha detaylı incelemek istiyorsanız Türk Kahvesi Çeşitleri Ve İsimleri adlı makaleyi inceleye bilirsiniz.

Konumuz en iyi Türk kahvesi markaları olduğu için fazla uzatmadan detaylı inceleme ile hazırladığım listeye geçiyorum.Listenin son 2 kahve markası benim en sevdiğim markalar.

En iyi Türk Kahvesi Markası Hangisi

En iyi Türk Kahvesi Markası

En iyi Türk Kahvesi Markası Hangisi ?

Her üretici paketlerinin üzerine tarihi ve en güzel olduğunu iddia ediyor peki en iyisi ve güzel içime sahip olan hangisi ?

Benim kendi kullanıp genel olarak tadını beğendiğim Trük kahvesi markaları isimler ;

8-Orhan Türk Kahvesi

7-Selamlique Geleneksel Türk Kahvesi

6-Nurettin Kocatepe Türk Kahvesi

5-Kahvemis Mesirli Türk Kahvesi

Yukarıda belirttiğim tüm dört markada içim olarak güzel olsa da standart bir lezzetten ileri gidememişler ama yinede denemenizi tavsiye ederim.

 4-Ülker Türk Kahvesi

Ülker Türk Kahvesi

Ülker Türk Kahvesi

Benim çok tercih etmediğim ama bir çok işletmenin kullandığı Türk kahvesi markası Ülker.Eğer markette istediğim marka kalmadıysa mecbur almak zorunda kalabiliyorum.

Bir çok işletme bu markayı kullandığı için kesinlikle hayatınızda bir kez içmişsinizdir.Pek köpüklü ve lezzetli olduğunu söyleyemem yinede yoklukta alınabilir.

 3-Tarihi Beyoğlu KuruKahvecisi

Tarihi_Beyoglu_Kurukahvecisi_paket

Tarihi Beyoğlu KuruKahvecisi

En iyi Türk kahvesi markası listemizin üçüncü sırasında Tarihi Beyoğlu KuruKahvecisi var.

‘Kurukahvecisi’ yazısı aslında bu ürünü tüketenler tarafından verilmiş bir unvan yani kaliteli bir Türk Kahvesi olduğunu buradan zaten anlaşılıyor ama siz yinede her sakallıyı dedeniz zannetmeyin.

Alışılmış lezzetin haricinde biraz sert ve hafif acı tat isteyenler tercih edebilir.

2- Kahve Dünyası Türk Kahvesi

2- Kahve Dünyası Türk Kahvesi

Kahve Dünyası Türk Kahvesi – En iyi Türk kahvesi markası

En iyi türk kahvesi markaları arasında ikinci sırada Kahve Dünyası Türk Kahvesi var.Kahve dünyası İlk kez Eminönü semtinde 2004 yılında hizmet vermeye başladı.Daha çok yeni bir firma olmasına rağmen ünü Türkiye sınırlarını aştı.

Bence güzel ve mükemmel lezzete sahip bir Türk kahvesi orta kavrulmuş, çok kavrulmuş ve damla sakızlı Türk kahvesi çeşitleri bulunmakta.

Eğer satın almak isterseniz Migros gibi büyük marketlerde veya Kahve dünyasının kendi şubelerinden satın alabilirsiniz.Bol köpüklü kahve içmeyi seviyorsanız kesinlikle deneyin.

1-Kurukahveci Mehmet Efendi

Kurukahveci Mehmet Efendi

Kurukahveci Mehmet Efendi -En iyi Türk kahvesi markası

Evet Bol köpüklü Türk kahvesi içmek isteyenler kim ?

En iyi Türk kahvesi markası bir numarada tabi ki Kurukahveci Mehmet Efendi var.

1871 yılından beri hizmet veren ve Türkiye’de içime hazır çekilmiş halde Türk kahvesi satışı yapan ilk markadır.

Ve hala açık ara tüm rakiplerinden önde.

Dikkat ederseniz büyük marketlerde bile raflarda tükendiğini ve diğer bir çok markanın satılmadığını görürsünüz.

Dört kuşaktır hizmet veren Kurukahveci Mehmet Efendi en güzel Türk kahvesi markası olmasını sebeplerini şu sözler ile anlatıyor ;

Geleneksel üretim metotları en son teknolojilere adapte edilerek kullanılmakta; yılların bilgi, birikim ve tecrübesi bu yenilikçilik ruhuyla birleşince ortaya özel bir kahve, eşsiz bir lezzet çıkmaktadır. Böylece tüketicilerin de her yudumda hayatlarına keyif ve mutluluk katmaları amaçlanmaktadır.

Tüm marketler ve bakkallardan ambalajlı paketleri satın alabilirsiniz.Olur da canınız taze çekilmiş Türk kahvesi çekerse Eminönü’de Mısır Çarşısının hemen yanından bulunan Mehmet efendinin dört kuşaktır hizmet verdiği dükkandan satın alabilirsiniz.

Bulamam diye korkmayın Mısır çarşısına gidin taze kavrulmuş kahve kokusu sizi aradığınız yere götürür.

Bu kadar araştırmadan sonra sizinde canınız mis gibi bol köpüklü bir Türk kahvesi çektiyse ve bir türlü işin sırrını çözemediyseniz ” bol köpüklü Türk kahvesi nasıl yapılır ” yazımı okumanızı tavsiye ederim.

 

En iyi Türk kahvesi markaları yazımız son buldu dilerseniz devamı için en iyiler etiketini takip edebilirsiniz

2 Yorum

  1. Şule
  2. Yılmaz