En Etkili Karınca İlacı Hangisi ?

En etkili karınca ilacı hangisi : İlk bahar mevsiminin yaklaşmasıyla karıncalar, evleri istila etmeye başlıyor. Özellikle mutfak tezgahında görülen ve tüm evi ele geçiren karıncalardan profesyonel bir yardım almadan kurtulmak pek kolay değil.

Karıncaların eve girmesini engellemek istiyorsanız maalesef tüm koloniyi hedef alan etkili bir karınca ilacı seçmek zorundasınız. Eve giren binlerce karıncayı tek tek öldürseniz bile, koloni üyeleri her gün evi ziyaret etmeye devam eder. Bu nedenle uygulanması gereken en insancıl yöntem karıncanın eve girdiği alanları kontrol altına almaktır. Peki ! en etkili karınca ilacı hangisidir ve nasıl kullanılmalıdır ?

Bayer Blattanex Karınca Granül

En Etkili Karınca İlacı Hangisi ?
En Etkili Karınca İlacı Hangisi ?

Bayer markasına ait bu ürün, piyasa da en çok satılan ve en etkili karınca ilacı arasında. Toz halinde içine şeker karıştırılmış bu zehir, evinize giren karınca kolonisini 2 hafta içinde tamamen yok eder. Karınca karışımı yedikten sonra yuvasına taşır ve bu sayede tüm koloninin yok edilmesi sağlanır.

Bu ürünü karıncaları gördüğünüz her alana ıslatmadan uygulayın. Öncelikle karıncaların eve nereden girdiğini tespit edin ve karıncaların geçiş güzergahlarına ilacı serpin. Yarık ve çatlakların içini bu toz karışım ile doldurun. Karıncanın zehri yiyerek yuvasına gitmesine izin verin.Eğer karınca ilacı ıslanırsa yerine yenisini ekleyin.

Kendi evimde kullanarak sonuç aldığım için kesinlikle en etkili karınca ilacı olarak herkese tavsiye edebilirim. Ürün ismini Google üzerinden aratarak bir çok mecrada paylaşılmış yorumları da inceleyebilirsiniz.

2 Yorum

  1. Ayfer