Duvardaki Bant İzi Nasıl Çıkar ?

Duvardaki bant izi nasıl çıkar : Ev , iş yeri ve okul gibi yaşam alanlarında duvarlara bir çok farklı nesneyi sabitlemek için kullanılan bantlar sökülmek istediğinde bir takım problemler çıkartmaktadır.

Bu makale sayesinde duvardaki boyayı kaldırmadan, çift taraflı bant nasıl sökülür ve duvarda kalan bant izleri nasıl yok edilir inceleye bilirsiniz.

Duvardaki Bant İzi Nasıl Çıkar ?

Duvara yapıştırılmış çift taraflı bant ve koli bantları sökülürken boyayı da beraberinde kaldırmaktadır. Buda görüntü kirliğine ve tadilata yol açar. Bantları sökmeden öce uygulanacak bir kaç adım bantları duvara zarar vermeden çıkartmanıza yardımcı olur.

Duvardaki Bant İzi Nasıl Çıkar ?
Duvardaki Bant İzi Nasıl Çıkar ?
  • Duvara yapıştırılmış bantları sökmeden önce bantları saç kurutması makinesi ile ısıtarak duvardaki boyayı sökmesine engel olabilirsiniz.

Saç kurutma makinesi ile ısıtıldıktan sonra kolaylıkla sökülen bantlar duvarda yapışkan izlerini yinede bırakırlar. Buradaki bant izlerini duvardan tamamen sökmek için aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

  • Duvardaki bank izi kalıntıları saç kurutma makinesi ile ısıtarak bir ıspatula yardımıyla tüm kalıntıları kazıyın.
  • Kalıntılardan tamamen kurtulduktan sonra alt kısımda yinede izler kalmaya devam eder. Bu izleri tamamen yok etmek için önce sabunlu su ve bez kullanarak yok etmeye çalışın. Sabunlu suda ıslatılan bez ile bant izlerini ovalayın. İşlemi ılık su kullanarak tekrarlayın.
  • Lekeler kaybolmadı ise kimyasal kullanmayı deneyebilirsiniz. WD-40, Tiner, kolonya veya el dezenfektan ürünlerini duvardaki bant izlerini çıkartmak için bir bez yardımı ile lekeye oval harekeler ile uygulayın.

Boya Öncesi Duvardaki Bant İzi Nasıl Çıkar ?

Duvardaki bant izi üzerine boya uygulanmasına rağmen boya kuruduktan sonra tekrar belirmeye başlar. Bu nedenle boyaya başlamadan önce duvarda bulunan tüm boya izlerinden kurtulmanız gerekmektedir.

Bunun için aşağıdaki iki yöntemden birini uygulaya bilirsiniz.

  1. Duvardaki bant izini ıspatula ile derinden kazıyın. Bu sayede duvardaki boyayı da kaldırdığınız için tekrar alçı ile onarmanız gerekmektedir.
  2. Duvarda kalan bant izlerini yok etmek için zımpara kullanabilirsiniz. İnce bir zımpara kullanarak bant izlerine oval hakaretler ile kazıyın. Bu yöntem tekrar onarım gerektirmediği için tavsiye edilir.

Duvardaki bant izi nasıl çıkar sorusuna cevap olabileceğiniz kanıtlı ve kesin çözümleri yorum yazarak tüm ziyaretçiler ile paylaşabilirsiniz.

2 Yorum

  1. Burak