Cuma Mesajları Resimli ; En Güzel Resimli Cuma Mesajları [Yeni 2018]

Cuma mesajları resimli olarak arayanlara 2018 yılına ait yeni ve en güzel resimli cuma mesajları sizler için hazırladım.

Facebook gibi sosyal paylaşım sitelerinde arkadaşlarını sevdikleriniz ile resimleri paylaşa bilir ve mübarek cuma gününde hayırlı dualar eşliğinde sevdiklerinizin cumalarını kutlaya bilirsiniz.

Cuma mesajları resimli olanları telefonunuza indirerek WhatsApp ile mesaj olarak ta göndere bilirsiniz.

Tüm Müslüman alemine hayırlı cumalar dilerim, dinimizin bize armağan etmiş olduğu bu mübarek günde hazırlamış olduğum cuma mesajları resimli hoşunuza gitmesi dileğiyle.

İşte sizler için hazırladığım 2018 yılında hazırlanmış yeni en güzel resimli cuma mesajları.

Cuma Mesajları Resimli

Cuma Mesajları Resimli - 2018 Yeni

Cuma Mesajları Resimli – 2018 Yeni

-Bir dua gönderiyorum hepinize sağlık, mutluluk, huzur olsun. Sevdikleriniz yanınızda dünyanız barış dolu olsun. Allah’ın selamı üzerinize olsun. Hayırlı cumalar dilerim.

-Ey Allah’ım! Yaptığımız işlerde muvaffakıyetler ihsan et bizlere. Kötü yollara geçenleri gittikleri yoldan geri çevir. Evlerimize mutluluk ihsan eyle. Taşımakta zorlanacağımız yüklerle bizleri sınavdan geçirme. Darda ve muhtaç koyma. Amin

-Kur’an-ı Kerim’de,”Cuma namazı kılınınca yeryüzüne dağılın ve Allah’ın lütuf un dan isteyin. Allah’ı çok zikredin ki kurtuluşa eresiniz.”Cuma sûresi (62), 10

En Güzel Cuma Mesajları Resimli

En Güzel Cuma Mesajları Resimli – Resimli Cuma Mesajları

-Sevdiklerinizin her daim gözünüzün önünde, dertlerinizle aranız dağlar kadar mesafe olması dileğiyle Cumanız mübarek olsun.

-Öyle bir dua et ki; günahın tövbenin büyüklüğünden ağlasın…Şeytandan Yaradana sığın ki şefsin seni değil; sen nefsini yakasın. Hayırlı Cumalar.

-Ey yarabbim; istemeden verdiklerine bakınca istediklerimizi vereceğine inanarak; duasını beklediğimizi hayırlara ulaştırmamı diliyorum. Hayırlı cumalar…

En Güzel Cuma Mesajları Resimli - Resimli Cuma Mesajları 2018

En Güzel Cuma Mesajları Resimli – Resimli Cuma Mesajları 2018

-Ey gece! Bu karanlığın ardı Cuma aydınlığı…O vakit, ayetlerden oku aşkı… İhrama girmiş siyahın.. Melekler tavâf ediyor arşı…

– Bir gül kurur, kalpteki sevgi kurumaz. Yağan yağmur durur, gönüldeki fırtına durmaz. Her şey unutulur ama sevilen insanlar unutulmaz. Hayırlı cumalar…

-Bu mübarek Cuma hürmetine, bizi sevdiğin kullar arasına kat. Bizi çok sabreden, çok şükreden kullardan eyle. Seni çok analım; ömrümüz sevdiğin, razı olacağın işlerle (amellerle) geçsin. Sıhhat ve Afiyette daim eyle. Sevdiklerimiz bize bağışla. Şüphesiz senin her şeye gücün yeter. Amin. Selam ve Dua ile Hayırlı Cumalar.

En Güzel 150 Yazılı Sözlü Hayırlı Cumalar Mesajı İçin Tıklayın

En Güzel Resimli Cuma Mesajları - Dünyanın en Güzel Cuma Mesajları Resimli

En Güzel Resimli Cuma Mesajları – Dünyanın en Güzel Cuma Mesajları Resimli

-Bir kimse güzelce abdest alarak cuma namazına gelir, hutbeyi ses çıkarmadan dinlerse, iki cuma arasındaki ve fazla olarak üç günlük daha günahları bağışlanır. Kim hutbe okunurken çakıl taşlarıyla oynarsa, boş ve manasız bir iş yapmış olur.

-Allah’ın nuruyla, ümmetini selamlayan gül yüzlü nur Peygamberin (SAV) şefaati üzerinize olsun. “Hayırlı Cumalar”

-Ey Büyük Rabbım! Dinimizden dolayı bizi yok etmeye çaba sarf edenlere fırsat verme. Bizleri o büyük İslam dininin yolundan ayırma…. Hayırlı Cumalar

Cuma Mesajları Resimli Anlamlı - Resimli Cuma Mesajları Dini

Cuma Mesajları Resimli Anlamlı – Resimli Cuma Mesajları Dini

-Ömrümüzün hikayesini yazan en büyük ve en güzel yazıcı olan Rabbım, gönlünüzden geçen güzellikleri alnımıza kader diye yazsın. Amin, Hayırlı Cumalar Dilerim.

-Allah’ım; inancımızdan ötürü bizi zillete düşürmeye gayret edenlere fırsat verme. Bizleri İslam yolundan ayırma. Cuma akşamınız mübarek olsun.

-Güne nasıl başlarsan öyle devam eder. Güzel bir gün hayır duaları ile başlar. Allah hayırlı, huzurlu, sağlıklı güzel bir gün nasip etsin cümlemize. Hayırlı sabahlar.

>>> 2018 Yılına Özel Hazırlanmış En güzel Kısa Cuma Mesajları İçin Tıklayın <<<

Güzel Cuma Mesajları resimli - Resimli Cuma Mesajları Paylaş

Güzel Cuma Mesajları resimli – Resimli Cuma Mesajları Paylaş

-Dostsuz dünya olmaz imiş, dost duasız kalmaz imiş, dostun duasını alanın sırtı yere gelmez imiş. Duanızda bulunabilmek ümidiyle hayırlı cumalar.

-Rabbim, yarar getirmeyen bilgiden, korkmayan kalpten, duyulmayan duadan, doymak bilmeyen nefisten, açlıktan ki o kötü bir arkadaştır hıyanettenki o ne kötü sırdaştır tembellikten, korkaklıktan, cimrilikten, kocamaktan, ezel-i ömre döndürülmekten, Deccal fitnesinden kötülüğünden, kabir azabından, hayatın ve ölümün fitnesinden Sana sığınırım.

-Allah’ım senden bildiğim ve bilmediğim tüm iyilikleri istiyorum. Bildiğim ve bilmediğim tüm kötülüklerden de sana sığınıyorum. Bizi bağışla, bize merhamet et, sen kerimsin, her şeyin en iyisini bilensin… Amin. Hayırlı Cumalar…

En Güzel Cuma Mesajları Resimli - En Güzel Resimli Cuma Mesajları

En Güzel Cuma Mesajları Resimli – En Güzel Resimli Cuma Mesajları

-Allah’ın selamı ve yüceliği üzerine günlerin en hayırlısı ve duaların en çok bugünde arşa yükseldiği Cumanız hayırlı olsun.

-Ey Rabbım! Gözlerimden sevgiyle bakan ışıkları eksik etme, hayırları görmeyi ve her yaratılanı senden dolayı sevmeyi nasip et! Amin. Hayırlı Cumalar.

-Kalbimiz iman ile gönlümüz İslam ile dilimiz Kur’an ile kulağımız ezan ile gözümüz nur ile dolsun… Evimiz huzurlu ve neşeli olsun. Hayırlı Cumalar…

>>> Birbirinden Farklı 50 Adet Resimli Ve Yazılı Cuma Mesajları İçin Tıklayın <<<

Hayırlı Cumalar Resimli - Cuma Msj Resimli

Hayırlı Cumalar Resimli – Cuma Msj Resimli

-Allah’ım! Sen’den dünya ve ahirette af ve afiyet diliyoruz. Her türlü semavi ve arzi afet ve belaları üzerimizden uzaklaştırmanı istiyoruz.

-Ve ALLAH planları bozar, Yeni bir oyun kurar,haklıya kurulan tuzak boşa çıkar, Kimse anlamaz,bir kudret kurguyu başa sarar Öyledir… O konuşunca kainat susar… Hayırlı cumalar

-Allah’ım, Hazreti Muhammed ve Âline her vakit, her an ve her durumda, diğer tüm rahmet ettiğin kulların ki kadar, hatta Senden başkasının bilemeyeceği sayıda kat kat salat eyle! Hiç şüphesiz Sen dilediğini yapan sın. Cuma’nız mübarek olsun.

Cuma Resimli Mesaj - Hayırlı Cumalar Resmi

Cuma Resimli Mesaj – Hayırlı Cumalar Resmi

-Resulullah (sav) buyurdular ki: “Cuma namazı, dört kişi hariç geri kalan her müslüman üzerine cemaat içinde yapması gereken vacib bir hakk’dır. Cumadan istisna edilen bu dört kişi şunlardır: Köle, kadın, çocuk ve hasta.”
Bir rivayette şöyle denmiştir: “Cuma günü olunca, mescidin her bir kapısında melekler vardır, ilk gelenleri sırayla yazarlar. İmam (minbere) oturunca defterleri kapatıp, zikri dinlemeye giderler.”

-Ben, beni seven ümmetimi almadan cennete girmem diyen Sevgilinin (S.A.V) ümmeti olmanın hakkını verebilmek duası ile Hayırlı Cumalar Dilerim.

-Allah’ım! Senden bu günün ve yarının, bildiğim ve bilmediğim ne kadar hayır varsa hepsinden isterim. Senden cenneti ve cennete yaklaştıracak söz ve amelleri isterim. Amin. Hayırlı cumalar dilerim.

Hayırlı Cumalar Resimli - Cuma Msj Resimli - Kabe

Hayırlı Cumalar Resimli – Cuma Msj Resimli – Kabe

-İki dua vardır ki, reddedilmez; o dua edenlerle Allah arasında bir perde yoktur; Biri, zulüm gören kişinin duası öbürü de müminin kardeşine gıyabında ettiği dua…

-Namaz kılınınca artık yeryüzüne dağılın ve Allah’ın lütfundan nasibinizi arayın. Allah’ı çok zikredin ki kurtuluşa eresiniz (CUMA SURESİ 9-17)

-“Günlerin en değerlisi cuma dır. Cuma günü Bayramlardan ve Aşure gününden daha değerlidir.Cuma günü dünyada ve Ahirette müminlerin bayramıdır.” Cumanız Mübarek Olsun.

Cuma Resimli Mesaj - Hayırlı Cumalar Resmi - Paylaş

Cuma Resimli Mesaj – Hayırlı Cumalar Resmi – Paylaş

-Güzel kardeşim, yeni günün ışıklarıyla sıkıntıların gece karanlığı gibi geride kalsın, günlerin huzurlu, günün hayırlı olsun.

-Elçiler umutlarına bekçi, Allah kalbine ziyaretçi olsun. Yüreğin cennet gibi güzel, cennet senin gibi güzel yüreklilerle dolsun. Hayırlı Cumalar olsun…

-Ey Rabbım! Dinimizden dolayı bizi zillete düşürmeye çaba sarf edenlere fırsat verme. Bizleri İslamın yolundan ayırma. Amin..Hayırlı cumalar.

Cuma Mesajları Resimli

Cuma Mesajları Resimli

-Allah’ım, hamd sanadır. Mülk senindir. Hayat verende alanda sensin. Senin her şeye gücün yeter. Bize Müslüman olarak yaşamayı, Müslüman olarak ölmeyi nasip et. Amin. Hayırlı Cumalar.

-Yüce Rabbım; beni, sevdiklerimi ve tüm Müslüman alemini senin yolunda sana kulluk ederek bir ömür harcamamıza yardım et. Senin yüce bağışlayıcı lütfüne sığınırım, hayırlı Cumalar.

-Yüce Rabbım..! Omzumuzda onca günah yüküyle, sana açtık ellerimiz..! Derinden bir of değil, yürekten bir af diliyoruz..! Hayırlı Cumalar.

Resimli Cuma Mesajları

Resimli Cuma Mesajları

-Tüm din kardeşlerimin Cuması mübarek olsun… Allah herkese şifa versin, bu güzel gününüz gülümsemelerle bitsin inşallah…

-Yağmurun toprağa hayat verdiği gibi dualarında hayat bulacağı bu Mübarek günde dua bahçesinde yeşeren fidan olmak dileğiyle Cumanız mübarek olsun.

-Yeni gün ülkemize barış, sevgi, huzur ve kardeşlik getirsin. Bu cuma yeniden birliğimize, dirliğimize, bütünlüğümüze vesile olsun. Cumanız mübarek, dualarınız kabul olsun.

 # : Eğer iş vaktiniz cumaya denk geliyor ve namazınızı kılamıyorsanız bu geçerli bir mazeret değildir.Daha detaylı açıklamayı “Din İşleri Yüksel Kurulunun” yapmış olduğu açıklamaya şuaradan ulaşa bilirsiniz.

En Güzel Cuma Mesajları Resimli - Yeni

En Güzel Cuma Mesajları Resimli – Yeni

-Bazı müminler cennete hasret yaşar. Bazı müminler de vardır ki cennet onları hasretle bekler. Cennetin hasretle beklediği müminlerden olmak duasıyla, hayırlı cumalar.

-Bütün kapıların anahtarlarını kendinde bulunduran Allah’ım. Hakkımızda en hayırlı kapıyı aç. Hayırlı cumalar dilerim.

-Cennet bahçelerinin gülleri yüzüne, bülbüllerin nağmeleri diline, Allah sevgisi gönlüne, bu güzel günün bereketi üzerine olsun. Hayırlı nurlu cumalar.

>>> 20 Adet Birbirinden Farklı  Resimli Ve Yazılı En Anlamlı Cuma Mesajları İçin Tıklayın <<<

En Güzel Resimli Cuma Mesajları - Çiçekli

En Güzel Resimli Cuma Mesajları – Çiçekli

-Ey İnsanoğlu! Gaflet uykusundan uyanın! Bekliyor bizi bu o dehşetli günler tevbe edin kardeşler Allah affeder..Hayırlı Cumalar

-Hz. Mevlana der ki; Dostlarını daima vefa ile hatırla… Arayan sen ol, bulan sen; tanıyan sen ol, kucaklayan yine sen… Kula vefası olmayanın, Hakk’a vefası olmaz… Selam ve dua ile… HAYIRLI CUMALAR

-Mübarek Cuma günü yapılacak ibadetlere, diğer günlerde yapılanların, en az iki katı verilmektedir. Buna karşılık ise, Cuma günü yapılan günahlar da iki kat yazılmaktadır. Cuma gününü en hayırlısı ile geçirmek dileğiyle cumanız mübarek olsun.

Cuma Mesajları Resimli Paylaş - Güllü

Cuma Mesajları Resimli Paylaş – Güllü

-Selamun Aleykum ve Rahmetullah ve Berakatuhu. Allah’ın rahmeti, Efendim sallallahu aleyhi vessellem ın şefaati cümlemize üzerinde olsun, hayırlı sabahlar.,

-Yüce Allah mübarek Cuma-ı şerif hürmetine hayatın şereflisini, rızkın bereketli sini, vücudun sıhhatli sini, ahlakın faziletlisini, evladın edepli sini nasip ve müyesser eylesin. Hayırlı Cumalar…

-Cuma Mesajları, Bütün güzelliklerin kilidini kendinde bulunduran “Rabbım” Hakkımızda en hayırlı kilitleri aç… Amin. Cumanız bayram tadında olsun inşallah…

Cuma Mesajları Resimli Yeni - 2018

Cuma Mesajları Resimli Yeni – 2018

-Ya Rab! Evimizden bereketi, dilimizden duayı, kalbimizden senin ve Resulünün sevgisini eksik etme. Dualarımızı kabul, ömrümüzü nurlu, huzurlu kıl. Amin. Hayırlı cumalar.

-Tüm ömrümüz boyunca güzel ameller ve birlikte aynı kubbe altında dua etmeyi nasip etsin Rabbimiz bizlere. Seni ve tüm sevdiklerini bağışlasın, hayırlı Cumalar.

-Bir dua gönderiyorum hepinize, sağlık, mutluluk, huzur olsun, sevdikleriniz yanınızda, dünyanız barış dolsun, Allah’ın selamı üzerinize olsun.. hayırlı cumalar dilerim.

Güzel Cuma Mesajları Resimli - Arapça Dualı Hadisli Anlamlı 2018

Güzel Cuma Mesajları Resimli – Arapça Dualı Hadisli Anlamlı 2018

-Bu dünya fani sakın güvenme, giden gelmez, gelen durmaz, Allah sevgisi gönülden çıkmaz, gönlünüz iman mekanınız cennet olsun, hayırlı Cumalar…

-Rabbım Seni bugün de dua edenlerden her daim şükredenlerden, sevmeyi bilenlerden, Ya Rabbı Cennette gezenlerden eyle! Hayırlı Cumalar.

-Ettiğin her dua derdine deva, sağlığına şifa, gözüne nur, gönlüne huzur, ailene ve sevdiklerine huzur getirsin. Hayırlı cumalar dilerim.

2 Yorum

  1. Cumali