Asetonsuz Japon Yapıştırıcısı Nasıl Çıkar ?

Asetonsuz Japon yapıştırıcısı nasıl çıkar ; Kırılmış nesneleri tamir sırasında kullandığımız hızlı Japon yapıştırıcıları cildimize çoğu zaman yanlışlı lada olsa süreriz. Elimizde kuruyup donan Japon yapıştırıcısını çıkartmak bilinçsiz davranıldığında açı verici olabilir.

Japon yapıştırıcısı nasıl çıkar ” sorusuna verilen en yaygın cevap aseton kullanımıdır. Aseton çilde direkt temas ettiğinde zarar verdiği için pek çok kişi tarafından tercih edilmez. Bu makale sayesinde Asetonsuz Japon yapıştırıcısı nasıl çıkar sorusuna pek çok alternatif ile cevap bulabilirsiniz.

Aseton Kullanmadan Kurumuş Japon yapıştırıcısı nasıl çıkar ?

Asetonsuz Japon Yapıştırıcısı Nasıl Çıkar ?
Asetonsuz Japon Yapıştırıcısı Nasıl Çıkar ?

Aseton kullanmanın cilde verdiği zarardan bahsettik. Şimdi ise aseton kullanmadan cildimizin her hangi bir noktasında kuruyup donan Japon yapıştırıcısı nasıl çıkar, alternatif olarak hangi ürünler kullanılır beraber inceleyim.

1- Tuz Ve Su

Herkesin kolaylıkla ulaşabileceği basit bir karışımdan başlayabilirsiniz. Her ortamda az tuz ve biraz su bulmanız mümkün. Avucunuzun içine bir tatlı kaşığı kadar tuz koyduktan sonra az su ile nemlendirin ve elinizi ovuşturarak hızlı yapıştırıcıdan tamamen kurtulun.

2- Kolonya veye El Dezenfektanı

Vücudumuzda çok hassas olmayan bölgeler ( el, kol vb. ) için kolonya ve el dezenfektanı çok faydalı bir yapıştırıcı sökücüdür. Bu maddeleri tuz ile karıştırarak yapıştırıcı üzerine yuvarlak hakaretler ile kovaladığınızda daha etkili sonuç elde edebilirsiniz.

Japon Yapıştırıcısı Nasıl Çıkar ? (Cildin Hassas Bölgelerinden)

Japon yapıştırıcısı kullanırken kapağı ağzımızla açmak veya dişleyerek ucunu kesmeye çalışmak gibi gafletlere düşen çoğu insan en iyi ihtimalle dudaklarını birbirine yapıştırmayı beceriyor.

Cildin hassas bölgelerinde kurumuş Japon yapıştırıcısı nasıl çıkar beraber inceleyelim.

  • Dudakları Japon yapıştırıcısı bulaşmış bir kişi öncelikle geniş bir kap içine ılık su koyarak dudaklarını suda bekletmeye çalışabilir. Bu sayede dudaklarında bulunan yapıştırıcı çözülecektir.
  • Limon veya sirke yapıştırıcı üzerine sürülerek tuz ile ovuşturun. Bu sayede yapıştırıcının cildinizden çözülerek pul pul dökülmesini sağlayabilirsiniz.

Göze Kaçan Japon Yapıştırıcısı Nasıl Çıkar ?

Japon yapıştırıcısı kullanımda dikkat edilmesi gereken en hassas noktalardan bir tanesinde gözlük kullanımıdır. İstemsiz şekilde göze kaçan Japon yapıştırıcısı miktara göre kalıcı zararlar verebilir. Japon yapıştırıcısı göze kaçtıysa ve doktora gittiyseniz en iyi ihtimalle günler süren bir göz yanması ile kurtarabilirsiniz. göze kaçan Japon yapıştırıcısı nasıl çıkar beraber inceleyelim.

  • Japon yapıştırıcısı eğer gözünüze kaçtıysa yapmanız gereken ilk adım gözünüzü bol su ile dakikalarca yıkamaktır.
  • Kısa süre içinde doktora başvurmalısınız.
  • JAPON YAPIŞTIRICISINI GÖZ İÇİNDE KURUMAMASINA VE BOL SUYLA YAKLAŞIK 15 DAKİKA BOYUNCA YIKAMAYA DİKKAT EDİN !

2 Yorum

  1. Rabia